Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 22 червня, 17:44:50

2013 рік – рік дитячої творчості

20.02.2013   11:08Агенцiя

Мета заходів, які буде проведено цього року, – сприяння забезпеченню освітньо-культурних потреб дітей, створення умов для їхнього творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку, виявлення та підтримка талановитих і обдарованих дітей, організація змістовного дозвілля, удосконалення виховної роботи та розбудова системи позашкільної освіти.

Зацікавити дитину, сприяти її розвиткові, заохотити до самореалізації, до творчості – завдання кожного суспільства. У теперішній час все більше зростає інтерес до арт-терапії як методу зцілення за допомогою творчості. Арт-терапія має численні можливості для ефективного застосування в медицині, є незамінним помічником у вирішенні багатьох питань, які стосуються покращення емоційного стану дитини, що, в свою чергу, безумовно впливає на стан її фізичного здоров’я.

Протягом останніх трьох років впроваджується арт-терапія і в Чернігівській обласній дитячій лікарні.

З ініціативи головного лікаря Карети О.П. з 2009 року у лікарні працює виставка творів художника Пенського І.І., члена Національної спілки художників України, лауреата премії ім. Ю.Коцюбинського. Твори митця представлені в Міністерстві культури України, фондах Чернігівського обласного художнього музею, музеях України, Росії, Швеції, приватних зібраннях шанувальників мистецтва за кордоном (США, Англії, Франції, Німеччини та інших країнах).

Щоденно виставку відвідують діти, які перебувають на лікуванні. Картини Пенського І.І. приваблюють своєю чарівною красою та неповторністю. Важливо, що твори митця збагачують духовність кожної дитини, діють на естетичні почуття, сприяють гармонійному розвитку особистості. Після перегляду виставки діти відчувають радість, захоплення, деякі з них приходять на виставку по декілька разів, бажають познайомитися з художником та навчитися малювати.

У відділеннях обласної дитячої лікарні проводиться робота по впровадженню арт-терапії. Враховуючи специфіку фізичного й психічного стану хворих дітей, а також їх вікові та психологічні особливості вихователі працюють за такими напрямками: арт-терапія, ігротерапія, казкотерапія та використання мистецтва орігамі та квілінгу. Постійно діє виставка дитячих робіт «Світ очима дітей».

Особливої уваги заслуговує впровадження музикотерапії, що також має позитивний вплив на психофізичне самопочуття дітей. Налагоджена співпраця з Чернігівськими школами мистецтв та музичними школами, учні яких знайомлять дітей зі своєю творчістю та раз на тиждень дають концерти для маленьких пацієнтів лікарні.

У виставковій залі відбувається поєднання музичного мистецтва та образотворчої діяльності, яке сприяє швидшому одужанню дітей.

 

http://www.uoz.cn.ua/news292.htm

 

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 19 нових випадків COVID-19

Виявлено 19 нових випадків COVID-19 17:09

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 22 червня в області зафіксовано 19 нових випадків COVID-19.

Поліція Чернігівської області представила щотижневий звіт про свою роботу 15:11

Інфографіка поліції демонструє кількість розкритих злочинів, задокументованих правопорушень та затриманих осіб за минулий тиждень.

Чернігівські рятувальники врятували з пастки каченят, черепаху та вужа

Чернігівські рятувальники врятували з пастки каченят, черепаху та вужа 15:10

22 червня о 08:10 до оперативно-координаційного центру Головного управління ДСНС України у Чернігівській області від небайдужих перехожих надійшло повідомлення про те, що в обласному центрі до споруди дамби на р. Стрижень, в районі вул. Берегової, в котрий раз потрапили дикі каченята, черепаха та вуж, які впали туди через занадто крупну огороджувальну решітку.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 406 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 406 осіб 13:14

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 22 червня в області першою та другою дозою щеплено 52 870 людей.

Земельні махінатори на Чернігівщині: самозванці зареєстрували клон компанії матері покійного нардепа Давиденка і хочуть приборкати земельний банк

Земельні махінатори на Чернігівщині: самозванці зареєстрували клон компанії матері покійного нардепа Давиденка і хочуть приборкати земельний банк 12:01

Родина покійного нардепа Валерія Давиденко намагається протидіяти махінаторам, які створили клон на їх компанію "Агродім" і тепер хочуть приборкати їх земельний банк.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини