Набув сили вирок суду стосовно групи осіб, які несанкціоновано втручались в роботу мереж електрозв’язку
Набув сили вирок Деснянського районного суду м. Чернігова за кримінальною справою, порушеною Управлінням СБ України в Чернігівській області стосовно групи осіб, які за допомогою програмно-технічного обладнання несанкціоновано втручались в роботу мереж електрозв’язку загального користування.
Встановлено, що троє мешканців Чернігова (кожен має вищу технічну освіту у сфері комп’ютерних технологій) незаконно скопіювали програмні продукти, за допомогою яких виготовили та налаштували програмно-технічне обладнання для перенаправлення вхідного міжнародного трафіку з мережі Інтернет в мережу GSM операторів мобільного зв’язку України.
Використовуючи підставних осіб, кіберзлочинці уклали ряд угод з закордонними фірмами про оплатне надання послуг з маршрутизації міжнародного телефонного трафіку в мережі операторів мобільного зв’язку.
У результаті злочинних дій одному з операторів, який надавав послуги мобільного зв’язку, було спричинено збитків на загальну суму понад 55 тис. грн.
Суд визнав зловмисників винними у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 361 (незаконне втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), систем та комп’ютерних мереж, вчинене у складі організованої злочинної групи), ч. 3 ст. 362 (привласнення комп’ютерної інформації або заволодіння нею шляхом зловживання службовим становищем). Двом злочинцям призначено покарання у вигляді 4 років позбавлення волі з встановленням іспитового строку 2 роки. Третього засуджено до 3 років позбавлення волі з встановленням іспитового строку 1 рік. Апаратуру, яка використовувалась для здійснення злочинної діяльності, згідно з постановою суду конфісковано.
Прес-група Управління СБ України в Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 12:20
Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 9 пожеж.
На Чернігівщині викрито лікарку ВЛК, яка за грошову винагороду встановлювала фіктивні діагнози для ухилення від мобілізації 12:19
У межах програми з викриття протиправних дій службових осіб військово-лікарської комісії «Зворотній бік ТЦК та ВЛК» за процесуального керівництва Деснянської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону повідомлено про підозру члену військово-лікарської комісії одного з РТЦК та СП на Чернігівщині за ч. 1 ст. 368, ч. 1 ст. 366 КК України (одержання службовою особою неправомірної вигоди, внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей).
Які платформи ШІ можуть полегшити роботу редакцій: поради експерта 10:21
Claude, ChatGPT, Perplexity, NotebookLM, ElevenLabs та інші сервіси штучного інтелекту можуть суттєво полегшити роботу медійників під час створення контенту.
«Точка опори» та «Досвід має значення»: стартували нові програми підтримки бізнесу та ринку праці 10:09
У фокусі онлайн-зустрічі «Діалог влади та бізнесу», що відбулася наприкінці минулого тижня, – дві нові урядові програми «Точка опори» та «Досвід має значення».
Вдалий виступ: 10 медалей у скарбничці Чернігівщини 09:16
З 25 до 26 квітня у Кам'янець-Подільському Хмельницької області відбувся ІІ етап Кубка України з легкої атлетики з метань, а також всеукраїнські змагання з легкоатлетичних метань на честь олімпійських чемпіонів Фаїна Мельник та Анатолій Бондарчук.