В Чернігові розпочалася регіональна акція “Жінки, знайте свої права”
Днями в приміщенні Чернігівського державного технологічного університету (ЧДТУ) в рамках регіональної акції “Жінки, знайте свої права” відбулося засідання круглого столу “Захист і реалізація прав та інтересів працюючих жінок”.
![](/uploads/4178-m.jpg)
Захід був організований спільними зусиллями Федерації профспілкових організацій Чернігівської області, Обласної організації Спілки жінок України, Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації, юридичного факультету ЧДТУ, Комітету з питань сім’ї, жінок та захисту прав дитини.
Дискусію на засіданні круглого столу відкрили: Петро Чорнорот – заступник голови Федерації профспілкових організацій Чернігівської області, Олег Новомлинець – кандидат технічних наук, доцент, проректор з навчально-виховної роботи Чернігівського державного технологічного університету, Ірина Дорожкіна – директор Підприємства “Навчально-методичний центр” профспілок, голова обласної організації Спілки жінок України.
Незабаром увесь світ відзначатиме Міжнародний жіночий день 8 Березня. Це свято звичайних жінок, що стали творцями історії. Своїми коренями воно виходить із багатовікової боротьби жінок за право брати участь в житті суспільства нарівні з чоловіками.
Незважаючи на всі законодавчі заходи для забезпечення доступу до працевлаштування, найчастіше саме жінки стають жертвами скорочення штату, дискримінації при прийомі на роботу, нерівності в оплаті праці, великого навантаження, нестабільних робочих умов, а також незаконних звільнень під час декретних відпусток. Дослідження говорять про те, що не тільки жінкам з малолітніми дітьми відмовляють у працевлаштуванні, але й вся практика нерівної оплати праці жінок заснована на переконанні, що жінки є не основними годувальниками родин.
В результаті жінки все більше витісняються в низькооплачувані сферу послуг та державний сектор або шукають роботу, в тому числі і за сумісництвом, в нерегульованому тіньовому секторі. Багато жінок їдуть за кордон в пошуках кращих економічних можливостей. У колективних договорах, прийнятих на рівні підприємств, установ і організацій, про права працюючих жінок, матерів або зовсім не згадується, або тільки формально повторюються мінімальні законодавчі гарантії. Така ситуація викликана тим, що в роботі профспілок практично відсутній комплексний ґендерний підхід. Як результат, у Чернігівській області середня зарплата жінок становить лише 85% від середньої зарплати чоловіків. Крім того, роботодавці можуть бути зовсім не зацікавлені у наявності працівниць, яким законом гарантовані додаткові трудові права та пільги.
Міжнародний день прав жінок нагадує про обов’язок боротися за зміну цінностей і відношення до жінки. Він закликає нас працювати в партнерстві – органи державної влади, місцевого самоврядування, громадські організації, бізнес і приватний сектор. Він спонукає добиватися зміни відносин між чоловіками і жінками на всіх рівнях суспільства. Він зобов’язує закріплювати будь-які засоби розширення прав і можливостей жінок і дівчаток – від освіти до мікрокредитування.
На засіданні круглого столу виступили та взяли участь в обговоренні: Лілія Коротка – головний спеціаліст Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, Людмила Позняк – начальник інспекції – Головний державний інспектор праці області, Максим Торжевський – заступник директора Чернігівського обласного центру зайнятості, Тамара Назіна, начальник відділу соціально-правового захисту і економічних питань Федерації профспілкових організацій області, Олександр Сухоруков – заступник начальника державної інспекції з нагляду за промисловою безпекою та охороною праці Територіального управління Держгірпромнагляду у Чернігівській області та науковці кафедри трудового права та права соціального забезпечення Чернігівського державного технологічного університету. Також в засіданні круглого столу взяли участь представники органів державної влади, місцевого самоврядування, науковці, студенти, представники засобів масової інформації.
В ході Акції також будуть проведені навчальні семінари, зустрічі у трудових колективах. На веб-сторінках обласної організації Спілки жінок України, Підприємства “НМЦ” профспілок будуть розміщені відповідні інформаційні матеріали (www.wu.cn.ua, www.nmc.cn.ua). Продовжать працювати телефонні “гарячі лінії” з питань захисту прав працюючих жінок:
“Підприємство “НМЦ” профспілок – 673-697; 95-51-63;
“Федерація профспілкових організацій області – 77-42-77;
“Інспекція праці – 675-226; 603-800.
Віталій Копиш заступник завідувача навчальним відділом Підприємства “Навчально-методичний центр” Федерації профспілкових організацій Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.