Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 9 червня, 14:24:14

Як служиться чернігівцям на “Чернігові”

16.02.2013   10:22

Вітчизняне військо впевнено крокує на “контракт”. Перехід на професійну армію є вимогою часу. Це підтвердили армії Німеччини й Польщі, які, попри неоднозначне сприйняття новації у суспільстві, відмовилися від призову.

“Передбачається восени 2013 року здійснити “крайній” заклик на строкову військову службу”, – кажуть очільники оборонного відомства. Ці заяви викликають бурхливі обговорення щодо можливостей на сучасному етапі провести таке реформування української армії та наявності достатньої кількості бажаючих служити.

Залишимо кожного зі своєю думкою та наведемо конкретний приклад – як служиться нашим землякам, чернігівцям, у Військово-Морських Силах Збройних Сил України.
– З 23 строковиків, які є на кораблі, вже шестеро підписали контракти, – розповідає заступник командира морського тральщика “Чернігів” з виховної роботи капітан-лейтенант Олександр Сікальчук. – Вони вирішили продовжити службу вже у нас, скуштувавши морської служби. А деякі йдуть на флот, заздалегідь плануючи своє майбутнє. Як от Артем Волков з однойменного нашому кораблю міста.

– До армії пішов свідомо. Вже у війсккоматі, під час призову, я сказав, що хочу служити за контрактом. Але там порадили послужити, придивитися, а потім вирішувати, – розповідає матрос Артем Волков з Чернігова (до служби проживав у районі ЗАЗу). – Буквально місяць тому підписав угоду. Батьки спочатку були проти служби на флоті, далеко мовляв. Але зрозуміли, що тут мені буде краще, та й грошей таких у Чернігові одразу після школи не заробиш. Моя перша зарплатня радіотелеграфіста має бути в районі 3700 гривень.

Після закінчення першого трирічного контракту хлопчина планує піти вчитися – є великий перелік вищих навчальних закладів, де військовий може безкоштовно отримати вищу освіту.

Спочатку матроси живуть на кораблі. А після складання заліків на допуск до самостійного обслуговування завідування (майно, прилади, механізми, які закріплені за посадовою особою) та несення ходової і якірної вахт контрактники можуть проживати за межами корабля.

На березі обладнані гуротожитки поліпшеного типу з блоками на 2-3 чоловіки. Але, як показує практика, матроси надають перевагу зйомному житлу у містечку, за три кілометри від морської бази, – “ближче до дівчат”. Двокімнату квартиру у Новоозерному можна орендувати за 500-600 гривень, що з зарплатнею у 3,5-4 тисячі не так вже й багато. До того ж зазвичай, поки холостякують, хлопці винаймають житло спільно з товаришами по службі.

На кораблі харчування у моряків безкоштовне чотириразове, як для матросів, так і для офіцерів. На кожному судні є свій камбуз (кухня) та кок (морський кухар).
Звичайно, такі умови ще не у всіх Збройних Силах України. Моряки та десантники отримують майже вдвічі більше за представників, наприклад, танкових військ. Поки що…

Як запевняють у Чернігівському військкоматі, бажаючих служити вистачає, і не тільки на флоті або у “десантурі”. Але не всі вони, на жаль, відповідають фізичним та моральним критеріям військовослужбовця.

Останні новини Чернігівщини

В області створюють систему підтримки людей, які зазнали сексуального насильства, пов’язаного з війною 14:08

Жінки та діти складають переважну більшість серед тих, на кому негативно позначаються збройні конфлікти, включаючи біженців і вимушених переселенців. Чернігівська область є прикордонною. В регіоні велись активні бойові дії, частина території перебувала в окупації. Тому тема підтримки постраждалих від сексуального насильства є дуже актуальною.

У Чернігові поліцейські ліквідували підпільний цех та вилучили понад 11 тонн етилового спирту 11:25

В ході реалізації оперативної інформації оперативники карного розшуку та управління стратегічних розслідувань поліції Чернігівщини спільно зі співробітниками Чернігівського райуправління поліції виявили підпільний цех з фасування етилового спирту в промислових масштабах. Загалом поліцейські вилучили понад 11 тонн етилового спирту.

Поскаржитися на зачинене укриття можна до поліції

Поскаржитися на зачинене укриття можна до поліції 11:20

Якщо укриття зачинене —подати скаргу можна до Нацполіції на лінію «102».

«ВІЙНА». Прем'єра на завершення 97-го театрального сезону

«ВІЙНА». Прем'єра на завершення 97-го театрального сезону 11:05

28 червня о 18.00 год. Чернігівський драмтеатр ім.Т.Г.Шевченка запрошує на прем’єрний показ вистави «Війна» https://teatr.cn.ua/repertuar/vijna/ , поставленої молодим режисером Олексієм Трішкіним за п’єсою сучасного шведського драматурга Ларса Нурена.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:53

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 1 пожежу та 1 випадок загибелі на водних об’єктах. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждали.