З початку року у Козелецькому районі загинуло 5 осіб
Нехтування або невиконання елементарних правил пожежної безпеки, недбалість чи необережність громадян завжди обертаються пожежами, які призводять до знищення будівель, великих матеріальних втрат та загибелі людей.
З початку поточного року в області виникло 129 пожеж, на яких загинуло 28 осіб ще 3 людини травмувалися. Так, за цей період лише в Козелецькому районі виникло 9 пожеж на яких загинуло вже 5 осіб.
12 лютого о 15:14 до служби цивільного захисту надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку у селі Олексіївщина Козелецького району. Загоряння приватного житлового будинку призвело до безповоротних наслідків. Під час ліквідації пожежі в одній з кімнат оселі рятувальники виявили обгоріле тіло 85-річного господаря. Ймовірною причиною пожежі послужив підпал. Проводиться розслідування.
На минулому тижні 4 лютого сталася пожежа житлового будинку в с. Надинівка по вул. Набережній. Коли до місця події прибув за 45 км з Козельця державний пожежно-рятувальний підрозділ, старе дерев’яне помешкання було повністю охоплено вогнем. Гасіння пожежі, що тривало маже 5 годин, ускладнювала відсутність в даному населеному пункті пристосованих джерел для поновлення використаного пожежною технікою запасу води на пожежогасіння. У зв’язку з цим, рятувальникам довелося кілька разів їздити заправлятися водою в сусіднє село. Під час ліквідації пожежі в будинку знайдено обгорілі тіла 72-річної господарки та її 62-річного знайомого. Причиною лиха стали тріщини в димарі печі. Попереднім розслідуванням встановлено, що за життя літня жінка зловживала алкоголем і в її оселі часто збиралися односельці для пиятики. Звісно, що за таких обставин у пенсіонерки не було ні часу, ні коштів для вчасного проведення ремонту опалювального приладу.
Останній трагічний випадок у Козелецькому районі стався 14-го січня у с. Лутава. 34-річний чоловік загинув під час куріння в будинку. Цього ж дня трапилась трагедія в с. Омелянів Козелецького району в приватному житловому будинку по вул. Артема. На місці пожежі виявлено тіло 76 річної господарки будинку. За висновками фахівців Держтехногенбезпеки причиною пожежі послужила несправна піч. Внаслідок пожежі вогнем знищено покрівлю та перекриття по всій площі, пошкоджено стіни та домашні речі.
У зв’язку з цим, Управління Держтехногенбезпеки у Чернігівській області звертається до мешканців області з проханням дотримуватись вимог пожежної безпеки! Не зловживайте алкоголем, проявляйте обережність у поводженні з вогнем та при курінні. Періодично перевіряйте стан приладів опалення, щоб вчасно виявляти тріщини. Ні в якому разі не перегрівайте печі, не залишайте вогонь без нагляду та не перекривайте повністю засувки димарів. Будьте уважними, адже від цього залежить безпека Вашого життя!
Управління Держтехногенбезпеки
у Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
Про ефективну комунікацію у сфері ветеранської політики – на нараді в ОВА 14:31
Як надалі збільшити на рівні області ефективність міжвідомчої взаємодії у сфері ветеранської політики – обговорювали на нараді, яку провів заступник голови Чернігівської ОДА Іван Ващенко.
Старт роботи над Стратегією розвитку Чернігівської громади: аналітика та опитування мешканців 14:16
Перше засідання робочої групи з розроблення проєкту Стратегії розвитку Чернігівської міської територіальної громади на період до 2027 року (з перспективою до 2034 року) та Плану заходів з її реалізації на 2026–2027 роки під головуванням заступника міського голови Віктора Геращенка відбулося 26 лютого.
“Симфонія тривалістю в життя” — оркестр “Філармонія” продовжує проєкт 14:13
І знову сцена Чернігівського обласного філармонійного центру належала Моцарту! Академічний симфонічний оркестр “Філармонія” (художній керівник та головний диригент — заслужений діяч мистецтв України Микола Сукач) продовжує реалізацію мистецького проєкту “Симфонія тривалістю в життя”, який передбачає виконання всіх симфоній великого австрійського композитора у хронологічній послідовності.
Чернігівські важкоатлети вибороли медалі на Кубку України 10:20
У Луцьку з 23 до 28 лютого відбувається Кубок України з важкої атлетики, де чернігівські важкоатлети вдало виступили та здобули нагороди різного гатунку:
На Чернігівщині засуджено двох військовослужбовців за порушення правил поводження із боєприпасами, внаслідок чого травмовано чотирьох малолітніх дітей 10:19
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону двох військовослужбовців визнано винними у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 414 КК України (порушення правил поводження із боєприпасами, що заподіяло тілесні ушкодження кільком особам).