Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 3 липня, 09:35:57

Працівники Чернігівської міліції рятували рибні багатства краю від задухи

08.02.2013   14:18

Працівники лінійного відділення міліції в річковому порту «Чернігів» довели, що сприймають порятунок водних живих ресурсів від різних небезпечних факторів не тільки як службовий обов'язок, а й як власне покликання.

Спільно з працівниками Чернігіврибоохорони правоохоронці взяли активну участь у заходах, спрямованих на аерацію (тобто збагачення повітрям) вкритих товстим шаром криги водойм Чернігівщини.
Умови зимового льодоставу - завжди тяжка пора для риб та інших водних організмів. Внаслідок утворення товстого шару криги припиняється надходження у воду кисню з повітря, а той, що був розчинений у воді, зв'язується з органічними речовинами, які розкладаються на дні водойм. Ці фактори спричиняють поступове зниження вмісту розчиненого у воді кисню до критичної межі, яку фахівці визначають на рівні 3 мг/л. У водоймах розвивається явище задухи, яке змушує рибу залишати зимувальні ями в пошуках багатих на кисень джерел та приток.

Найбільше від задухи потерпають мальки, а також риби хижих порід. Порятунок водних живих ресурсів у цих умовах можливий тільки один: негайне вжиття заходів щодо насичення води киснем, тобто здійснення її механічної аерації.

 Як зазначив начальник сектору зв'язків з громадськістю УМВС в області Сергій Бриль: «До цієї діяльності активно взялися працівники річкової міліції з Чернігова, а також рибоохоронного відомства - саме ті люди, хто у теплу пору року рятує рибні багатства Придеснянського краю від зловмисних намірів браконьєрів, піднялися взимку на захист водних біоресурсів від задухи».

 Вони вийшли на кригу озера Глушець з бензопилками та іншими інструментами для прорубування ополонок розміром 1х1 метр кожна. Цих отворів, згідно з нормами здійснення механічної аерації, повинно бути чимало: їхня загальна площа має становити не менш ніж 10% площі водойми.

 Двох годин вистачило добровільним рятувальникам рибних багатств, аби забезпечити належне надходження кисню до води озера Глушець - прорубати численні ополонки та накрити їх очеретом. Втім, після цього учасники заходу перемістилися разом з інструментарієм на іншу водойму, аби повторити свої дії. І так їм доведеться вчинити ще не один раз чи навіть десяток разів: Чернігівщина - край озерний.

Останні новини Чернігівщини

Фахівці з психологічної допомоги опановують сучасні методики роботи з психотравмою в умовах війни 09:28

В обласному центрі стартував спеціалізований тренінг «Нейропсихологічна десенсибілізація у роботі з травмою війни» для фахівців з психологічної допомоги (психологів, психотерапевтів).

Чернігівська обласна дитяча лікарня отримала сучасний ультразвуковий апарат від благодійників 08:56

Завдяки благодійному фонду «Діти Чорнобиля» при Міністерстві праці, соціального захисту, охорони здоров’я соціальної та гендерної політики землі Нижня Саксонія (Німеччина) Чернігівська обласна дитяча лікарня поповнилась сучасним ультразвуковим апаратом Siemens NX3 Elite з ультразвуковим датчиком Siemens Р4-2.

За півроку в пологовому будинку Чернігова народилося 954 дитини 17:39

Упродовж червня 2025 року в комунальному некомерційному підприємстві «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради з’явилося на світ 140 немовлят: 64 дівчинки та 76 хлопчиків.

Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів 16:48

Це не той «топ-5», який ми би хотіли написати, але він вартий вашої уваги більше, ніж будь-що інше.