Чернігівському військовому госпіталю – 80 років
У Чернігівському гарнізоні відбулися урочистості із нагоди 80-річчя від дня створення 407-го військового госпіталю. Він входить до структури Військово-медичного клінічного центру Північного регіону.

Колектив військових медиків вітали представники органів місцевої влади, Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України, командування Чернігівського гарнізону, представники силових структур і відомств області, командири військових частин обласного центру та ветерани 1-ї Гвардійської армії.
– Майже 70 відсотків лікарів військового госпіталю мають досвід роботи в польових та бойових умовах. Щороку наші представники беруть участь у миротворчих місіях. Знання та навички, набуті медиками за таких умов, – безцінні. Мої підлеглі основну частину свого часу проводять з хворими. І навіть у своє 80-річчя ми також будемо з пацієнтами. Таке вже у нас покликання, – наголосив начальник Чернігівського військового госпіталю, кандидат медичних наук, полковник медичної служби Олександр Слєсаренко.
На святковому зібранні група офіцерів, працівників та ветеранів військового госпіталю отримали медалі грамоти та подяки. А начальник медичної установи полковник медичної служби Олександр Слєсаренко на згадку про свято вручив гостям пам’ятні медалі “80-років Чернігівському військовому госпіталю”.
Святковий захід завершився концертом, під час якого виступили творчі колективи, артисти та солісти Військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних Сил України.
Довідка. 1 лютого 1933 року відповідно до розпорядження штабу Київського військового округу почалося формування 100-ліжкового військового госпіталю, який складався з 3-х лікувальних відділень: хірургічного, терапевтичного, шкіряно-венерологічного та 4-х кабінетів: зубного, рентгенологічного, фізіотерапевтичного, лабораторного.
22 червня 1941 року госпіталь увійшов до складу Південно-Західного фронту. За перші місяці бойових дій в Україні до госпіталю надійшло понад 2 тисячі поранених. Після запеклих боїв при обороні Києва госпіталь був евакуйований до міста Пролетарська, а з листопада 1941 року – до Тюмені. Під час перебування у Тюмені з листопада 1941 року до жовтня 1943 року у госпіталі лікувалося понад 80 тисяч поранених та хворих.
У грудні 1943 року госпіталь передислоковали до Чернігова.
За період з грудня 1943 по травень 1945 років у ньому пройшло лікування 7 тисяч поранених з 1-го Українського та Білоруських фронтів.
За час Великої Вітчизняної війни через руки лікарів, медсестер госпіталю пройшло понад 100 тисяч поранених солдатів та офіцерів.
У повоєнний час у 1946 році наш госпіталь переформували у Чернігівський військовий госпіталь Київського військового округу на 200 ліжок. У 60-70-ті роки проходило вдосконалення організаційно-штатної структури. Згодом ліжковий обсяг зріс з 300 до 400.
З утвердженням незалежної України починається новітня історія госпіталю. За ці роки відбулися значні події в житті частини. З прийняттям Державної програми будівництва та розвитку Збройних Сил України госпіталь було переформовано у 407-й Центральний військовий госпіталь Північного оперативного командування загальним обсягом 400 ліжок з філією в смт. Гончарівському на 100 ліжок.
Сьогодні госпіталь є багатопрофільним лікувальним закладом, обладнаним сучасною діагностичною апаратурою, яка дозволяє всебічно проводити обстеження хворих. Широко використовується в діагностичному плані комп’ютерна томографія, ультразвукова діагностика, рентгенодіагностика, фіброгастроскопія, бронхоскопія, колоноскопія, лабораторна та функціональна діагностика.
Очолює госпіталь кандидат медичних наук, полковник медичної служби Слєсаренко Олександр Петрович, учасник бойових дій у Афганістані, нагороджений двома орденами “Червоної зірки” та орденом “За службу Батьківщині” ІІІ ступеня.
Останні новини Чернігівщини

Держава та партнери проплатять громадам соцпослуги для сімей із дітьми 12:09
Родини, які живуть у громадах та виховують дітей із порушеннями розвитку й інвалідністю, безкоштовно отримають низку соціальних послуг.
Туберкульоз – виліковний! Головне – вчасно виявити хворобу 11:42
Про необхідність своєчасного виявлення та раннього лікування акцентували сьогодні гендиректор обласного центру контролю та профілактики хвороб Олександр Чепурний та експертка Управління охорони здоров’я ОДА за спеціальністю «Фтизіатрія» Жанна Карпенко.
Шахраї під виглядом податківців орудують на Корюківщині 10:58
На території Корюківського району Чернігівської області активізувалися шахраї, які здійснюють телефонні дзвінки представникам суб’єктів господарювання від імені, нібито, керівництва Корюківської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Чернігівській області, з проханням перетелефонувати, в тому числі, на номери мобільних телефонів +380968938105, +380972469979.
Ветеран російсько-української війни Андрій Нестеренко з Чернігова виборов перемогу на етапі Всеукраїнського турніру «Сильні України» 10:29
Помічник начальника поліції Чернігівщини з питань ветеранської політики Андрій Нестеренко повернувся зі змагань у Львові із золотою медаллю за перше місце у веслуванні на тренажері.
Укриття одного з профтехів області відремонтували в межах українсько-швейцарського проєкту EdUP 10:02
Оновлене укриття, що належить Чернігівському професійному ліцею залізничного транспорту, передали в експлуатацію.