Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 07:08:07

Рятувальники проводять роз’яснювальну роботу з питань пожежної безпеки

02.02.2013   12:12

Холодна зимова погода спонукає населення інтенсивно використовувати опалювальні прилади та електромережу. При цьому люди мало звертають уваги на дотримання заходів пожежної безпеки.

Також взимку курці замість того, щоб вийти покурити на вулицю, палять вдома на ліжку. Як результат, лише на Чернігівщині щодня в середньому виникає 3-4 пожежі й кожні два дні гине 1-2 людини. Майже всі трагічні випадки та 80% пожеж трапляються в житловому секторі.

З огляду на це, ще на початку січня 2013 року Територіальним управлінням МНС та управлінням Держтехногенбезпеки у Чернігівській області підписаний спільний наказ про організацію роботи щодо навчання населення правилам безпеки життєдіяльності.

У відповідності до цього документу, їх підпорядковані підрозділи в містах і районах області ініціювали разом з органами місцевого самоврядування, житлово-комунальними організаціями підготовку відповідних рішень та розробку графіків. За житловим сектором для проведення обходів помешкань з метою виявлення пожежонебезпечних недоліків і здійснення інструктажів населення закріплений особовий склад пожежно-рятувальних підрозділів, службовці органів місцевого самоврядування, співробітники міліції, працівники житлово-комунальних організацій, члени депутатського корпусу, Товариства Червоного Хреста, місцевих пожежних команд та соціальні працівники. Також до обстеження помешкань залучаються фахівці газового господарства, енергонагляду та пічники. Крім того, рятувальники проводять виступи в трудових колективах і на зборах мешканців населених пунктів.

Особлива увага приділяється профілактичний роботі з пенсіонерами, інвалідами, малозабезпеченими та багатодітними сім’ями, а також зі схильними до зловживання алкоголем людьми. Справа в тому, що багато з цих громадян не мають телевізорів, радіоприймачів, доступу до мережі Інтернет та не виписують періодичні видання. Відтак, вони не отримують необхідну інформацію про те, яких заходів безпеки слід дотримуватися, щоб уникнути біди, й тому підсвідомо наражають себе на небезпеку. Як результат, саме в їх оселях часто трапляються пожежі та трагічні випадки.

У зв’язку з цим, під час обходів житлового сектору наряду з обстеженням стану пічного опалення, газових приладів і електрогосподарства, мешканцям обов’язково роз’яснюються основні вимоги пожежної безпеки й вручаються відповідні пам’ятки. В ході спілкування з фахівцями, люди мають можливість отримати від них необхідну консультацію та поради відносно упередження пожеж або інших надзвичайних подій.
 

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.