Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 7 січня, 19:38:24

Японія передасть 66 одиниць технічного обладнання для прифронтових регіонів

06.01.2026   09:58Агенцiя

У межах Проєкту екстреного відновлення та реконструкції за підтримки Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) до України буде поставлене технічне обладнання для прифронтових регіонів.

Йдеться, зокрема про:   

20 модульних відділень Укрпошти на прифронтові регіони. Це повноцінні поштові хаби, які встановлюють у населених пунктах, де стаціонарні відділення були зруйновані або пошкоджені внаслідок бойових дій. Вони забезпечують стабільне надання поштових та фінансових послуг навіть в умовах обмеженої інфраструктури,
    40 одиниць додаткової важкої техніки для розбору завалів та надання муніципальних послуг у Сумській, Запорізькій та Чернігівській областях,
    сучасний тренувальний симулятор для навчання операторів важкої будівельної техніки та 5 одиниць сучасної будівельної та  вантажної техніки для студентів Навчального центру по підготовці, перепідготовці та підвищенню кваліфікації кадрів у Білій Церкві.

    «Японія залишається одним із наших ключових стратегічних партнерів, чия підтримка є системною та вчасною. Для нас критично важливо забезпечувати життєдіяльність прифронтових регіонів, які щоденно перебувають під обстрілами. Ця допомога — це здатність громад оперативно відновлюватися, надавати базові послуги людям та ставати стійкішими попри всі виклики війни», — наголошує Олексій Кулеба, Віце-прем'єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад та територій.

Закупівлі буде проведено японською стороною, і обладнання буде поставлене до українських міст протягом наступних пів року. 

    «Співпраця з JICA дає відчутні результати для наших громад. Поставка модульних відділень Укрпошти забезпечує безперебійний доступ до поштових та інших послуг там, де вони обмежені через бойові дії. Водночас додаткова важка техніка для Сумщини, Запоріжжя та Чернігівщини — це наш оперативний ресурс для розбору завалів і швидкого відновлення муніципальної інфраструктури», — зазначає Марина Денисюк, заступниця Міністра розвитку громад та територій України.

Проєкт екстреного відновлення та реконструкції — це проєкт міжнародної технічної допомоги, в рамках якого відбувається відновлення інфраструктури за допомогою проєктів швидкого впливу (quick impact projects, QIP). 

Проєкт уже підтвердив свою ефективність через оперативне реагування на потреби громад, включаючи надання необхідного обладнання (комунальним службам, освітнім закладам, лікарням), експертної підтримки та проведення навчальних заходів.

В цілому з 2023 року через проєкти технічної та грантової допомоги від Уряду Японії, які координує Мінрозвитку і які реалізуються спільно з JICA, було надано допомогу на понад 700 млн дол. США. Ці кошти спрямовані на енергетику, транспортну інфраструктуру, охорону здоров'я, освіту, водопостачання, гуманітарне розмінування, агропромисловий комплекс та муніципальні об'єкти. 

Міністерство розвитку громад та територій України
 

Останні новини Чернігівщини

Увага! Погіршення погодних умов!

Увага! Погіршення погодних умов! 18:25

Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Чернігівській області попереджає водіїв про значне погіршення погодних умов 7-11 січня 2026 року, що вплине на обстановку на дорогах.

Чернігівський онкоцентр отримав гуманітарну допомогу від міжнародних партнерів 17:19

Засоби гігієни, дезінфекційні та лікарські засоби, а також медичні витратні матеріали передали сьогодні Чернігівському медичному центру сучасної онкології представники Благодійного фонду «Help-Ua». Таку гуманітарну допомогу заклад отримує не вперше.

У Прилуцькій лікарні триває ремонт відділення реабілітації за кошти Enabel 17:18

У реабілітаційному відділенні Прилуцької центральної міської лікарні триває ремонт за кошти Бельгійського агентства з міжнародного співробітництва Enabel.

Хотів отримати «грошову допомогу», натомість втратив понад 92 тисячі гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв

Хотів отримати «грошову допомогу», натомість втратив понад 92 тисячі гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 13:15

В соцмережах шахраї поширюють фейкові оголошення про оформлення «грошової допомоги». Поліцейські закликають громадян не переходити за подібними посиланнями та не вводити дані своїх банківських карток і паролі нібито для «зарахування грошей».

Інклюзія в дії: ресурсні простори Сновського ліцею 12:45

У закладах освіти області послідовно впроваджуються заходи для розвитку інклюзивного середовища та надання психолого-педагогічної підтримки.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини