Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 15 березня, 04:02:42

Якість води у річках навколо Чернігова не чинить гострої токсичної дії

30.10.2025   09:14Агенцiя

На початку жовтня у межах Чернігова проведено перевірку якості поверхневих вод у 17 створах річок Десна, Стрижень та Білоус.

Зокрема, дослідження стосувалися визначення рівня токсичності води.

Традиційно для оцінки стану водного середовища застосовано метод біотестування з використанням ракоподібних Daphnia magna Straus. Цей метод є одним із найефективніших сучасних способів контролю якості води, адже дозволяє визначати вплив забруднювальних речовин на живі організми.

Результати досліджень показали, що вода у річках навколо обласного центру не чинить гострої токсичної дії на тест-об’єкти. Це свідчить про відсутність у водному середовищі небезпечних концентрацій токсичних речовин та загалом задовільний стан поверхневих вод у межах міста.

Дослідження проведені на замовлення Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА фахівцями хіміко-бактеріологічної лабораторії з контролю стічних вод комунального підприємства «Чернігівводоканал» Чернігівської міської ради.

Детальну інформацію можна отримати на офіційному вебсайті Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА за посиланням.

За повідомленням Департаменту екології та природних ресурсів
Чернігівської обласної військової адміністрації

 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині перед судом постане зловмисник, який обвинувачується у вбивстві жінки та зґвалтуванні малолітньої дитини

На Чернігівщині перед судом постане зловмисник, який обвинувачується у вбивстві жінки та зґвалтуванні малолітньої дитини 08:57

Поліція завершила досудове розслідування та скерувала до суду обвинувальний акт, щодо 19-річного чернігівця, який підозрюється у вчиненні низки тяжких злочинів.

12 березня: цей день в Україні і світі

12 березня: цей день в Україні і світі 08:54

День 1478 Російська агресія - Day 1478 Russian aggression

«Допомога ветеранам – це мій обов’язок і покликання»: Вадим Довгошей, помічник начальника поліції Чернігівщини з ветеранської політики 13:08

Вадим Довгошей пройшов непростий шлях — від добровольця чернігівської територіальної оборони до спецпризначенця поліції, який отримав важке поранення під час оборони держави.

Освіта, здоров’я та потреби ВПО ­– В’ячеслав Чаус провів нараду з керівниками районів 11:06

Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів нараду зі своїми заступниками й керівниками районів. Обговорили поточні питання по багатьох напрямах життєдіяльності громад.

Надзвичайні події в області за останню добу 11:04

Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 7 пожеж., внаслідок небезпечних подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини