Фахівці з психологічної допомоги опановують сучасні методики роботи з психотравмою в умовах війни
В обласному центрі стартував спеціалізований тренінг «Нейропсихологічна десенсибілізація у роботі з травмою війни» для фахівців з психологічної допомоги (психологів, психотерапевтів).
Ініціатива реалізується в різних регіонах нашої держави в межах міжнародного проєкту «Сила в тиші», спрямованого на подолання наслідків війни шляхом впровадження новітніх психотерапевтичних методик.
Організували тренінг Національна рада психологів України та Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Тараса Шевченка.
«Намагаючись сховати свій психологічний стан за ширмою вдаваної байдужості чи хорошого настрою, ми все далі від розуміння справжніх себе. Дуже важко визнати особисту безвихідь і потребу у фаховій допомозі. Війна загострила ці стани. Тому так важливо знайти підхід до кожного і кожної – як військової, так і цивільної людини, дорослих і дітей, щоб покращити ментальне здоров’я. Піклуватися про нього – це норма, яку нам диктує час. Дякую організаторам за такий корисний захід, який допоможе вчасно реагувати на сучасні виклики», – звернувся до зібрання заступник голови ОДА Іван Ващенко.
Нейропсихологічна десенсибілізація являє собою інтегративний підхід до психотерапевтичної допомоги та роботи з травмою. Ця авторська методика поєднує тілесні, образні, сенсорні і когнітивні техніки, які допомагають знизити симптоми травми, створити відчуття безпеки в будь-яких умовах.
Протягом п’яти днів інтенсивної роботи учасники у супроводі українських та закордонних експертів досліджуватимуть такі теми: психофізіологія травми і тіло як ключ до змін; техніки стабілізації, білатеральна стимуляція, EFT, гіпноз; робота з ВПО, дітьми, військовими, жертвами насильства; особиста ресурсність фахівця та профілактика вигорання; міждисциплінарна співпраця (психолог – волонтер – ДСНС – психотерапевт).
Окрім виконання практичних вправ та фахових обговорень, учасники тренінгу розроблятимуть власні проєкти підтримки, які зможуть згодом втілити на місцях.
Серед модераторів – клінічні психологи (голова Національної ради психологів України Марія Петрова-Мацюк та координаторка ветеранських програм Віта Дженжера), а також закордонні фахівці (психотравматолог Ева Джєдушицька (Польща/США), гуманітарний медик, д-р Жан-Марі Дешан (Франція)).
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
за повідомленням відділу інформаційного забезпечення
виконавчого апарату Чернігівської обласної ради
Останні новини Чернігівщини
За півроку в пологовому будинку Чернігова народилося 954 дитини 17:39
Упродовж червня 2025 року в комунальному некомерційному підприємстві «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради з’явилося на світ 140 немовлят: 64 дівчинки та 76 хлопчиків.
Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів 16:48
Це не той «топ-5», який ми би хотіли написати, але він вартий вашої уваги більше, ніж будь-що інше.
Прилуцькі поліцейські нагадують дітям про безпеку в Інтернеті під час літніх канікул 16:17
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції провели профілактичний захід на вулицях міста. Під час спілкування з дітьми вони роздали інформаційні листівки з порадами щодо безпечної поведінки в Інтернеті.
У Чернігівській ОВА родинам полеглих захисників передали 67 посмертних нагород 15:36
Державні нагороди і відзнаки від військової частини отримали сім’ї полеглих оборонців.