Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 8 лютого, 06:24:16

Поширював заклики про приєднання українських територій до складу рф – викрито жителя Чернігівщини

13.06.2025   11:12Агенцiя

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру жителю Чернігівського району у поширенні матеріалів, які містять виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, розповсюдженні матеріалів із закликами до зміни меж території або державного кордону України (ч. 2, 3 ст. 436-2, ч. 1, 2 ст. 110 КК України).

За даними слідства, чоловік, будучи активним користувачем соціальної мережі «Однокласники», поширював публікації із закликами відвоювати та звільнити споконвічно руські землі, продовжувати війну за незалежність новоросії і чекати російське спасіння від нацистського терору. У розповсюджених дописах відкрито засуджувалась «укрофашистська влада» за нібито невиконання Мінських домовленостей, а також висловлювалися прагнення стати частиною «великой державы россия» та чекати «браткских родных обьятий».

Висновком судових лінгвістичних експертиз підтверджено наявність в опублікованих матеріалах виправдовування, заперечення тимчасової окупації частини території України, збройної агресії рф проти України, розпочатої у 2014 році, у тому числі шляхом представлення збройної агресії як внутрішнього громадянського конфлікту. Також поширені тексти містять публічні прямі та непрямі заклики до зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановлено Конституцією України.

Досудове розслідування – Управління СБУ в Чернігівській області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури
 

Останні новини Чернігівщини

СБУ повідомила про заочну підозру жителю Чернігівщини, який воює на боці рф

СБУ повідомила про заочну підозру жителю Чернігівщини, який воює на боці рф 14:21

Служба безпеки зібрала доказову базу на ще одного зрадника, який добровільно перейшов на бік ворога та воює проти Сил оборони.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:58

Протягом минулої доби зареєстровано 1 надзвичайну ситуацію техногенного характеру та 8 небезпечних подій, а саме: 8 пожеж. Внаслідок цих подій загинуло 5 осіб та 3 особи постраждали.

Поліція розслідує обставини смертельної ДТП у Корюківському районі 10:21

5 лютого, близько 14:30, до поліції надійшло повідомлення про те, що на автодорозі Чернігів-Мена-Сосниця-Гремʼяч сталась ДТП.

6 лютого: цей день в Україні і світі 08:46

День 1444 Російська агресія - Day 1444 Russian aggression

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини