Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 29 травня, 12:03:04

В області проведено операцію "Новорічна ялинка"

11.01.2013   10:52Агенцiя

Державною екологічною інспекцією у Чернігівській області в передноворічний період 2013 року організована і проведена операція "Новорічна ялинка".

З початком новорічних приготувань і сподівань на приємний передсвятковий настрій для державних інспекторів з охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області настав сезон відловлювання "ялинкових браконьєрів".

Для проведення операції було розроблено та затверджено план спільних дій, згідно якого були створені рейдові групи з державних інспекторів з охорони навколишнього природного середовища, працівників УМВС та лісової охорони, які здійснювали чергування на автошляхах, ринках та пунктах реалізації щодо перевірки законності при перевезенні та реалізації новорічних ялинок. 

В ході проведення операції здійснено 45 рейдових перевірок, а саме: 5 лісогосподарських підприємств, 2 пункти транспортування, 7 місць збуту новорічних ялинок, 5 місць заготівлі (розчистка) на землях сільськогосподарського призначення та 26 - місць зростання самосійних дерев породи сосна.

Виявлено 1 порушення порядку заготівлі новорічних ялинок, 5 випадків самовільних рубок, 9 порушень порядку придбання та збуту ялинок.

Складено протоколи про адміністративну відповідальність на десятьох осіб, з них 2 протоколи складені за ст. 153 - знищення або пошкодження зелених насаджень, та ст. 65 - незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка, на загальну суму 255 грн.; 8 протоколів передано до розгляду місцевих судів за порушення придбання чи збуту об'єктів рослинного світу.
 
Обрахована сума збитків нанесених природним ресурсам становить 323109,57 грн., зокрема:
- розмір шкоди, заподіяної лісу, незаконним вирубуванням дерев сосни самосійної на землях Козилівської сільської ради Корюківського району становить 102710,40 грн., матеріали передано до Корюківського РВ УМВС в Чернігівській області;
- розмір шкоди, заподіяної лісу, незаконним вирубуванням дерев сосни самосійної на землях Пекурівської сільської ради Городнянського району становить 193569,60 грн., матеріали передано до Городнянського РВ УМВС в Чернігівській області;
- розмір шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу, внаслідок знесення дерев сосни новорічної поблизу с. Халявин Чернігівського району становить 25480,08 грн., матеріали передано до Чернігівського РВ УМВС в Чернігівській області;
- розмір шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу, внаслідок знесення дерев сосни новорічної в Новгород-Сіверському районі становить 1349,49 грн.

Хотілось би зазначити і той факт, що через масові вирубування хвойних насаджень, особливо сосни звичайної, та великі ціни на їх реалізацію в передноворічний період привели до того, що значна кількість цих сосен залишились нереалізованими і після новорічних свят, я непотріб, звалені в купи, де в подальшому накопичується і побутове сміття та вивозяться в найближчі від міста лісосмуги. 


Тетяна Войтенко

Останні новини Чернігівщини

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин 16:25

В Укрзалізниці повідомили про покращення сполучення деблокованими регіонами, а тому додає ще 6 рейсів Чернігів - Ніжин та зворотно, з 30 травня

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців 16:21

На сьогодні в Ніжині налічується 2500 внутрішньо переміщених осіб.

“Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". Виставка карикатур у Чернігові. ФОТОРЕПОРТАЖ 16:16

"Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". 27 травня у Туристичному інформаційному центрі відкрилася Міжнародна виставка політичних та антивоєнних карикатур у межах міжнародного конкурсу під гаслом "Русскій воєнний корабель, іди на …!".

   На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями

На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями 16:13

На сьогодні у базі даних Чернігівської обласної служби зайнятості налічується 337 вакансій.

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців 11:35

Громадська організація «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає проактивних переселенців та прагне допомогти внутрішньо переміщеним особам (ВПО) у розв'язанні задач і викликів, з якими вони стикаються самі чи в громадах, де проживають.