Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 29 травня, 11:59:52

Біда з дорогами в Кувечичах

11.01.2013   09:27Агенцiя

У селі Кувечичі Чернігівського району при майже 15-ти градусному морозі дорогу заливає вода. Як наслідок – на проїзній частині стоять калюжі, намерзають льодові брили.

Все це вкрай ускладнює рух автотранспорту. Поки що з цим місцевим катаклізмом не можуть впоратися дорожні служби. Пасажирам автобусів задля безпеки доводиться щоразу виходити в цьому місці і йти пішки кількасот метрів. Старожили не пам’ятають таких випадків, щоб незважаючи на холод, дорогу заливало.

Наші співрозмовники регулярно їздять з Чернігова до Любеча і назад. І кожної поїздки всі пасажири в селі Кувечичі Чернігівського району виходять з салону автобуса і пішки долають близько 300 метрів, поки транспортний засіб переїжджає через глибокі льодяні ковбані, заповнені водою. Через дорогу течуть струмки, стоять калюжі. Це відбувалося навіть у грудні, коли температура опускалася до -15 і нижче.

Місцеві жителі такого не пам’ятають. Все, що вони могли зробити самі, зроблено: довбали лід ломами, роблячи жолоби для відтоку води, викликали дорожників… Але вчасно не прибраний сніг, просякнутий водою, перетворився на шар льоду завтовшки близько 40 сантиметрів. Дорога Чернігів-Любеч проходить саме через Кувечичі, інакше в цьому напрямку не проїдеш. Тож тут доводиться курсувати і всім пасажирським автобусам, і вантажівкам. Важка техніка прокладає через лід глибокі колії, які згодом і сама ж ледь здатна подолати.

Через Кувечичі тече мала річка Свишень, але вона не може давати стільки води, щоб підтоплювати дорогу. Джерел поблизу немає, повідомляють фахівці басейнового управління водних ресурсів. Залишається одна версія: це грунтові води, рівень яких піднімається через перепади температури і періодичне танення снігу. Сніг як ковдра захищає грунт від холоду, вода постійно піднімається через непромерзлу землю і, пробиваючись крізь сніговий покров, заливає дорогу.

У Ріпкинському районі, кажуть досвідчені водії, дороги прибираються найгірше в області. Це особливо завдає шкоди соціально вразливим верствам населення. Так, наші співрозмовники – працівники Чернігівського протезно-ортопедичного цеху – розвозять інвалідні візки, тож відкласти свої поїздки не можуть, мусять дістатися кожного села. І потрапляють на таких дорогах в небезпечні ситуації. До управління ДАІ за цю зиму сигналів про ДТП на цій ділянці, на щастя, не надходило. Але ми своїми очима бачимо уламки бамперів від легкових автомобілів обабіч дороги. Очевидно, транспортні засоби постійно псуються тут і тільки водіям відомо, яких збитків вони при цьому зазнають.

Представники «Облавтодору» намагалися прибрати дорогу в Кувечичах, але, очевидно, робили це невчасно, і з таким шаром льоду вже не могли впоратися.


http://chodtrk.com.ua/?p=7503

Останні новини Чернігівщини

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин 16:25

В Укрзалізниці повідомили про покращення сполучення деблокованими регіонами, а тому додає ще 6 рейсів Чернігів - Ніжин та зворотно, з 30 травня

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців 16:21

На сьогодні в Ніжині налічується 2500 внутрішньо переміщених осіб.

“Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". Виставка карикатур у Чернігові. ФОТОРЕПОРТАЖ 16:16

"Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". 27 травня у Туристичному інформаційному центрі відкрилася Міжнародна виставка політичних та антивоєнних карикатур у межах міжнародного конкурсу під гаслом "Русскій воєнний корабель, іди на …!".

   На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями

На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями 16:13

На сьогодні у базі даних Чернігівської обласної служби зайнятості налічується 337 вакансій.

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців 11:35

Громадська організація «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає проактивних переселенців та прагне допомогти внутрішньо переміщеним особам (ВПО) у розв'язанні задач і викликів, з якими вони стикаються самі чи в громадах, де проживають.