Група швидкого реагування затримала браконьєрів-підривників
В ніч на 14 листопада до міліції надійшла інформація, що на річці Десна поблизу села Авдіївка Куликівського району чутно вибухи.
Оперативний черговий негайно направив на місце події перевірити інформацію групу швидкого реагування. Коли міліціонери під’їжджали до річки, їм назустріч рухався автомобіль з причепом, там знаходився надувний човен з мотором. Працівник ДАІ, який входив до групи швидкого реагування, зупинив автівку. Було незрозуміло чому рибалки о такій порі залишають місце лову.
Під час огляду автомобіля міліціонери побачили, що автівка з причепом вщент забита рибою. На місце також прибули працівники лінійного відділу міліції у річковому порту “Чернігів” та Чернігіврибоохорони.
Розповідає начальник УМВС України в Чернігівській області Олександр Михайлик: “У нас віднедавна працюють групи швидкого реагування (ГШР) – це група, яка складається з трьох міліціонерів – офіцера і двох сержантів. Призначення групи – швидко реагувати на всі події, злочини та правопорушення, вона виїжджає на сімейні конфлікти, скандали, хуліганські прояви. Оскільки ідея ця нова, ми самі склали функціональні обов’язки ГШР, визначили комплект обладнання та озброєння, яке повинно бути на борту, визначили режим несення служби, паспорт маршруту. Одразу відзначу, що слідчо-оперативна група як чергувала в міському відділі, так і чергує, а група швидкого реагування працює окремо. Вона несе службу на автомобілі, охороняє громадський порядок і в любий час за командою чергового виїжджає на виклик”.
Під час спілкування з нічними рибалками було встановлено, що ці двоє мешканців Ніжинського району раніше вже мали проблеми із законом (були засудженні та відбули покарання за незаконні операції з наркотиками), а нині приїхали на Десну глушити рибу. Використовуючи ехолот, браконьєри перевіряли зимувальні ями, на яких заборонено вилов риби будь-якими знаряддями лову. Коли знаходили крупну рибу, занурювали туди вибуховий пристій і підривали його, рибу нижче за течією збирали підсаками.
Всього браконьєри здійснили шість вибухів, після яких зібрали близько півтони риби цінних порід. Ще більше риби було скалічено і залишилося на дні. Тільки одних сомів у браконьєрів було вилучено 152 штуки. Найбільшою здобиччю браконьєрів став 8-кілограмовий судак повний ікри. До рук браконьєрів потрапила навіть така рідкісна порода, як стерлядь.
Взагалі зловмисники зібрали лише десяту частини від вбитої риби, 90% від розриву внутрішніх органів одразу впала на дно і її понесло течією. Ще багато днів мешканці сіл в низов’ях річки будуть спостерігати біля берегів купи мертвих мальків. Збитки, завдані рибному господарству, склали більше 20 тисяч гривень.
Наразі проти зловмисників порушено кримінальну справу за ст. 249 ч. 2 Кримінального кодексу України – незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, карається штрафом від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого. У зловмисників є всі шанси потрапити до в’язниці. Адже один з них лише нещодавно умовно-достроково звільнився з місць позбавлення волі. Розслідування по справі триває.
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 12:09
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.
«Мечем і волею»: у Чернігові погасили нову марку 11:59
Уже традиційно історичні дати в Україні закарбовуються в поштових марках. Тож і в день початку повномасштабної війни рф проти Української держави офіцери оперативного командування "Північ" за традицією долучилися до погашення нової поштової марки від Укрпошта.
До уваги водіїв! Тимчасово ускладнено рух по вулиці Воскресенській, 23 08:27
У зв’язку з проведенням аварійно-ремонтних робіт на водопроводі діаметром 100 мм по вулиці Воскресенській, 23, тимчасово ускладнено рух транспорту в зоні виконання робіт.
Повідомлено про підозру “директору” філії агропідприємства, яке окупанти привласнили на Луганщині 08:26
Депутат селищної ради Старобільського району після окупації Луганської області добровільно обійняв посаду директора філіалу агрокомпанії та схиляв колишніх працівників до співпраці з ворожою владою.
25 лютого: цей день в Україні і світі 08:24
День 1463 Російська агресія - Day 1463 Russian aggression