Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 24 травня, 23:56:19

Основна причина пожеж - недотримання заходів безпеки при користуванні пічним опаленням

10.01.2013   11:44

З початку 2013 року на Чернігівщині зареєстровано 29 пожеж. У 14-ти випадках причиною їх виникнення стало порушення заходів безпеки при користуванні пічним опаленням.

Пічне опалення - основна причина пожеж

Пічне опалення - основна причина пожеж

В основному лихо трапляється через відсутність нормованої протипожежної відстані від печей або димарів до дерев'яних стін чи перекриття будинків, появу тріщин у цегляній кладці системи опалення, надмірне перегрівання печей та розміщення впритул до них меблів, занавісок або інших спалимих речей.

Так, відсутність належної протипожежної закладки між димарем та дерев'яним перекриттям стала причиною пожежі житлового будинку в с. Рогівка Новгород-Сіверського району. Вогнем пошкоджено дах оселі та майно.
 
Тріщини в димарі печі призвели до пожежі житлового будинку в с. Охіньки Прилуцького району. Вогнем знищено дах та пошкоджені стіни оселі.
Відсутність необхідної протипожежної відстані від печі до дерев'яної стіни стала причиною пожежі житлового будинку в с. Заудайка Ічнянського району. Вогнем пошкоджено перекриття та стіни оселі.

Під час цих пожеж лише оперативне втручання пожежно-рятувальних підрозділів завадили вогню знищити помешкання. Проте господарі однозначно зазнали значних збитків і їм доведеться витратити чималі кошти на відновлення пошкоджених будівель.

Щоб уникнути подібного лиха та захистити свою оселю й життя від пожеж, рятувальники закликають населення дотримуватися наступних правил безпеки. По-перше, перевірити чи є відстань від внутрішніх стінок печі та димаря до дерев'яних стін і перекриття будинку. Вона визначається вимогами будівельних норм і здебільшого становить не менше 38 см. Щоб мати змогу своєчасно виявити тріщини в цегляній кладці печі та димаря, їх необхідно білити. Поява слідів кіптяви вкаже на наявність та місця пошкоджень.

По-друге, дерев'яна підлога перед топковими дверцятами печі обов'язково повинна бути захищена металевим листом розміром 50х70 см. Ні в якому разі надмірно не перегрівайте печі, не залишайте вогонь без нагляду та не розпалюйте його за допомогою бензину чи інших горючих рідин. Не розміщуйте меблі, дрова, занавіски та інші спалимі речі впритул до печей, відстань до них має бути не менше 0,5 м.
 
В опалювальний сезон очищуйте димарі від сажі не рідше одного разу на три місці.

Останні новини Чернігівщини

Школи у Чернігівській області допоможуть відбудувати фіни

Школи у Чернігівській області допоможуть відбудувати фіни 10:00

Одна з найвідоміших фінських публічних гуманітарних міжнародних організацій Finn Church Aid відкрила свій офіс у Києві, а ще бере під опіку пошкоджені школи у Чернігівській області.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:48

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 23 травня по 8:00 24 травня 2022 року

Родина із Чернігова мешкала в подвалі майже 3 місяці після втрати житла

Родина із Чернігова мешкала в подвалі майже 3 місяці після втрати житла 09:43

Микола з дружиною та двома синами мешкав у цьому гуртожитку, який у березні зруйнували російські загарбники. Родина лишилася без житла. Деякі домашні речі вдалося врятувати, але багато чого втрачено. Сюди Микола з родиною приходить ледь не щодня.

Для забезпечення мешканців Новоселівки питною водою встановлять воророзбірну колонку

Для забезпечення мешканців Новоселівки питною водою встановлять воророзбірну колонку 09:28

У Новоселівці через зруйновані мережі та будинки відсутнє водопостачання. Найближчим часом КП Чернігівводоканал планує встановити водорозбірну колонку, щоб забезпечити жителів населеного пункту питною водою. Подача води відбуватиметься в режимі 24/7.

У школах Чернігова навчальний рік продовжили до 24 червня

У школах Чернігова навчальний рік продовжили до 24 червня 09:08

У Чернігові навчальний рік продовжили до 24 червня, оскільки раніше, через широкомасштабне вторгнення російської армії на територію України, в тому числі і нашої області, освітній процес призупинили.