Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 18 червня, 20:14:17

Основна причина пожеж - недотримання заходів безпеки при користуванні пічним опаленням

10.01.2013   11:44

З початку 2013 року на Чернігівщині зареєстровано 29 пожеж. У 14-ти випадках причиною їх виникнення стало порушення заходів безпеки при користуванні пічним опаленням.

Пічне опалення - основна причина пожеж

Пічне опалення - основна причина пожеж

В основному лихо трапляється через відсутність нормованої протипожежної відстані від печей або димарів до дерев'яних стін чи перекриття будинків, появу тріщин у цегляній кладці системи опалення, надмірне перегрівання печей та розміщення впритул до них меблів, занавісок або інших спалимих речей.

Так, відсутність належної протипожежної закладки між димарем та дерев'яним перекриттям стала причиною пожежі житлового будинку в с. Рогівка Новгород-Сіверського району. Вогнем пошкоджено дах оселі та майно.
 
Тріщини в димарі печі призвели до пожежі житлового будинку в с. Охіньки Прилуцького району. Вогнем знищено дах та пошкоджені стіни оселі.
Відсутність необхідної протипожежної відстані від печі до дерев'яної стіни стала причиною пожежі житлового будинку в с. Заудайка Ічнянського району. Вогнем пошкоджено перекриття та стіни оселі.

Під час цих пожеж лише оперативне втручання пожежно-рятувальних підрозділів завадили вогню знищити помешкання. Проте господарі однозначно зазнали значних збитків і їм доведеться витратити чималі кошти на відновлення пошкоджених будівель.

Щоб уникнути подібного лиха та захистити свою оселю й життя від пожеж, рятувальники закликають населення дотримуватися наступних правил безпеки. По-перше, перевірити чи є відстань від внутрішніх стінок печі та димаря до дерев'яних стін і перекриття будинку. Вона визначається вимогами будівельних норм і здебільшого становить не менше 38 см. Щоб мати змогу своєчасно виявити тріщини в цегляній кладці печі та димаря, їх необхідно білити. Поява слідів кіптяви вкаже на наявність та місця пошкоджень.

По-друге, дерев'яна підлога перед топковими дверцятами печі обов'язково повинна бути захищена металевим листом розміром 50х70 см. Ні в якому разі надмірно не перегрівайте печі, не залишайте вогонь без нагляду та не розпалюйте його за допомогою бензину чи інших горючих рідин. Не розміщуйте меблі, дрова, занавіски та інші спалимі речі впритул до печей, відстань до них має бути не менше 0,5 м.
 
В опалювальний сезон очищуйте димарі від сажі не рідше одного разу на три місці.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 22 нові випадки COVID-19

Виявлено 22 нові випадки COVID-19 17:02

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 18 червня в області зафіксовано 22 нові випадки COVID-19.

Дмитро Іванов: Агенція регіонального розвитку це ідеальний майданчик для “прокачування” власної бізнес ідеї

Дмитро Іванов: Агенція регіонального розвитку це ідеальний майданчик для “прокачування” власної бізнес ідеї 16:56

Цього тижня в Агенції регіонального розвитку Чернігівської області відбулась презентація бізнес-проєктів програми Центру підтримки підприємництва, інновацій та стартапівBusinessHubChernihivRegion.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 2072 особи

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 2072 особи 16:47

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 18 червня в області першою та другою дозою щеплено 50 054 людини.

Запрацювали поліцейські станції – у Сосницькій та Олишівській громадах

Запрацювали поліцейські станції – у Сосницькій та Олишівській громадах 15:10

Начальник Головного управління Нацполіції в Чернігівській області Володимир Нідзельський урочисто відкрив дві поліцейські станції – у Чорнотичах Сосницької громади на Корюківщині та в Олишівській громаді Чернігівського району.

Спільні штабні тренування з питань цивільного захисту . ВІДЕО 14:53

Дані тренування включали в себе дві частини: теоретичну та практичну.