Алея пам'яті загиблих учнів та випускників з'явилася в ліцеї №22 Чернігова
30 квітня на території ліцею №22 м. Чернігова висаджено Алею пам’яті на честь загиблих учнів та випускників цього навчального закладу, які загинули під час російсько-української війни. Усього — 13 осіб, з яких 12 — воїни Збройних Сил України, а один — учень, який загинув у березні 2022 року під час евакуації з Чернігова. Сьогодні він мав би бути випускником 11 класу.
У заході взяли участь учні та педагогічний колектив ліцею, батьки і рідні загиблих, заступниця Чернігівського міського голови Вікторія Пекур, перша заступниця голови обласної ради Ніна Лемеш, начальник управління освіти міської ради Василь Білогура.
— Наш обов'язок — не просто пам’ятати про подвиг, який щодня здійснюють наші захисники. Надзвичайно важливо передавати цю пам’ять із покоління в покоління. Ініціатива учнів — це гідний приклад того, як молодь бере участь у збереженні історичної правди. Ми щиро вдячні Збройним Силам України за можливість навчатися, зростати, виховувати справжніх українців, які любитимуть свою державу. Висаджені дерева — це символ, який житиме з новими поколіннями. Вони бачитимуть ці дерева, доглядатимуть за ними і пам’ятатимуть про подвиг випускників цього навчального закладу, — зазначив під час виступу начальник управління освіти Чернігівської міської ради Василь Білогура.






Підготовка до створення Алеї пам’яті тривала впродовж кількох тижнів. Учні організували благодійний ярмарок, під час якого зібрали кошти на придбання саджанців клену — загалом 10 дерев. Також створено електронну Книгу пам’яті, QR-код до якої розміщено поруч із алеєю. Завдяки цьому кожен охочий зможе дізнатися більше про героїв, які навчалися у ліцеї.
Захід розпочався хвилиною мовчання в пам’ять про всіх загиблих цивільних і військових під час війни. Присутні згадали ім’я кожного з 13 загиблих випускників та учнів ліцею №22: Віктор Зубок, Денис Музиченко, Іван Придатко, Ігор Лисич, Юрій Долеско, Ян Сокоринський, Ігор Сокоринський, Ігор Білохвост, Костянтин Пупей, Андрій Дехан, Сергій Артюх, Михайло Шапошніков, Олександр Шпилевський.
Рідним загиблих учні вручили власноруч виготовлені ляльки-мотанки, після чого разом висадили дерева та пов’язали на них жовто-сині стрічки.
— Ми сьогодні вшановуємо тих, хто загинув за Україну. Для нашої громади дуже важливо пам’ятати кожного. Ця алея — не лише данина шани, а й жива історія, яка буде поруч із учнями щодня, — підкреслила заступниця міського голови Вікторія Пекур.
Пресслужба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
Чернігівські гімнастки вибороли перемоги на чемпіонаті області та сформували збірну для участі в чемпіонаті України 14:50
31 жовтня до 01 листопада у Чернігові відбувся чемпіонат Чернігівської області з художньої гімнастики, який традиційно зібрав найсильніших спортсменок регіону.
«єРобота»: переселенка та ветеранка із Запоріжжя відкрила з нуля бізнес у Чернігові 14:48
Наталя Буц переїхала до Чернігова із Запоріжжя півтора роки тому. Вона – учасниця бойових дій, медикиня з багаторічним досвідом, а ще – сильна та цілеспрямована жінка.
Прокурором у судовому порядку доведено незаконність привласнення та забудови прибережної захисної смуги у місті Чернігові 12:43
Рішенням Деснянського районного суду міста Чернігова задоволено позовні вимоги обласної прокуратури в інтересах Чернігівської міської ради до приватної особи про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою площею 1200 кв. м, яка розташована на території обласного центру у межах прибережної захисної смуги річки Десна.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 12:41
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 4 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.
Одинадцять років ув’язнення: на Чернігівщині суд виніс вирок двом підозрюваним у розбійному нападі на пенсіонерів 12:39
Згідно з вироком суду, зловмисників визнано винними у скоєнні розбійного нападу та призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на 11 років.