Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 18 листопада, 01:02:23

У Чернігові працюють над оновленням формату фотовиставки загиблих воїнів

25.03.2025   15:36Агенцiя

24 березня заступниця Чернігівського міського голови Вікторія Пекур та начальник управління культури Чернігівської міської ради Олександр Шевчук взяли участь у спільній зустрічі з рідними та близькими загиблих військових.

Під час обговорення попередньо погодили майбутню концепцію фотовиставки, метою якої є гідне вшанування пам’яті кожного воїна та висловлення поваги до їхніх родин.

У вересні 2023 року на Алеї Героїв у Чернігові було встановлено перші 30 інформаційних стендів, що розповідають про військовослужбовців, які віддали своє життя, захищаючи місто та Україну. Надалі фотовиставку постійно оновлювали, і кількість стендів збільшилася до 60.

Зараз триває робота над тим, щоб переосмислити формат цієї фотовиставки. Зокрема, запропоновано створити один великий стенд із зображеннями всіх загиблих військових, який планується розмістити біля Катерининської церкви (ліворуч, якщо дивитися на церкву).

     – Обговорили й попередньо затвердили місце та концепцію майбутньої меморіалізації всіх загиблих у формі великого стенду з фотографіями. Концепція полягає в тому, що ми акцентуємо увагу на важливості гідного вшанування пам’яті полеглих воїнів у визначеному місці, де є відповідні умови. На наш погляд, цей духовний трикутник складається з Катерининської церкви, як гарнізонної козацької церкви, де відспівують наших воїнів, майбутнього меморіального знака (праворуч від церкви) та великого стенду з фотографіями всіх загиблих, який планується розмістити ліворуч, – зазначив Олександр Шевчук.

Робота над удосконаленням концепції триває, і міська рада готова до подальшого діалогу з родинами загиблих та відповідними інституціями, щоб знайти найкращий варіант меморіалізації.

Пресслужба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Якими мають бути ветеранські осередки у громадах: у Чернігові стартувала дизайн-сесія «Простори, що об’єднують» 14:50

Ветеранські простори мають бути інклюзивними осередками гідності, доступності та взаємодії в громадах. Це ключова тема дводенної дизайн-сесії, яка сьогодні стартувала у Чернігові, – «Простори, що об’єднують: універсальний дизайн для ветеранських просторів і громад».

 Зайняв псевдопосаду під час окупації Херсону – затримано підозрюваного у колабораційній діяльності

Зайняв псевдопосаду під час окупації Херсону – затримано підозрюваного у колабораційній діяльності 14:45

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру жителю міста Херсон у добровільному зайнятті посади у незаконному правоохоронному органі. Йому інкримінують колабораційну діяльність (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

 «Армія відновлення»: на Чернігівщині за 3 роки – понад 33 тис. направлень

«Армія відновлення»: на Чернігівщині за 3 роки – понад 33 тис. направлень 14:40

Чернігівщина одна з перших серед областей України долучилася до «Армії відновлення». Це урядовий проєкт щодо організації суспільно корисних робіт, завдяки якому українці мають змогу своєю працею підтримати країну в період воєнного стану.

Соціальні послуги в громаді: доступ, надавачі, вартість 14:37

Кожен із нас потрапляв у ситуацію, коли звертався по підтримку чи допомогу до батьків або друзів, але інколи такої підтримки недостатньо.

Україна тріумфує на чемпіонаті світу з футзалу серед спортсменів з порушеннями зору! 14:36

3 09 до 15 листопада в Анталії (Туреччина) відбувся чемпіонат світу з футзалу серед осіб з порушеннями зору.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини