Протидія булінгу в закладах освіти: експерти обговорили спільні дії на конференції в Ніжині
Захід зібрав понад 300 осіб онлайн та офлайн і став важливим майданчиком для обміну досвідом та розробки дієвих механізмів профілактики насильства в закладах освіти.
«Цькування в колективі – те явище, яке можна попередити. Як лікар скажу, що профілактичні заходи є ефективнішими, аніж саме лікування хвороби. Тому я радий, що ми сьогодні в діалозі», – сказав Валерій Зуб, за ініціативи якого спільно з Управлінням освіти і науки Чернігівської ОДА проведено конференцію.
«Наше зібрання – це прояв сформованого громадянського суспільства. Тут присутні представники вищого законодавчого органу, місцевого саморядування та громадського сектору. Це ті люди, в синергії з якими ми, освітяни, зможемо покращити існуючу ситуацію», – зауважив Юрій Музика, начальник Управління освіти і науки Чернігівської ОДА.
За його словами, проблема булінгу в області є актуальною. Якщо говорити мовою цифр, то в минулому році було зафіксовано 21 звернення від батьків, від початку цього – 3. На жаль, не всі педагогічні працівники змогли допомогти дитині вирішити цю проблему, бо не були обізнані з алгоритмом дій для запобігання проявам насильства в колективі, зокрема через призму прав дитини. Ще раз розібратися в усіх аспектах запобігання, виявлення та реагування на булінг педагогічним працівникам допомогли представники МОН, ВРУ, Нацполіції, правозахисники, психологи, члени громадських організацій.
Серед запрошених на зустріч – Надія Лещик, освітній омбудсмен України.
«Звертайте також увагу на цькування педагогів. Згідно зі статистикою, 80% опитаних вчителів зазнавали коли-небудь насильства різної форми. З боку учнів – 34%, з боку батьків – 66%. Над цим теж треба працювати», – звернулася вона й одразу запропонувала присутнім народним депутатам розглянути збільшення терміну реагування на доведені випадки знущань.
Управління освіти і науки Чернігівської
обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:38
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж.
Виплати, які з 1 липня 2025 року здійснюватиме Пенсійний фонд України 10:41
Із 1 липня 2025 року Пенсійний фонд України отримав повноваження щодо виплати 39 видів державних соціальних допомог, соціальних стипендій, які раніше призначалися та виплачувалися органами соціального захисту населення.
На Чернігівщині суд виніс вирок організатору злочинної групи крадіїв, яка викрала майна на 1,4 млн грн 10:10
Розглянувши матеріали кримінального провадження щодо організатора злочинної групи, яка спеціалізувалася на крадіжках у великих та особливо великих розмірах, Чернігівський районний суд призначив зловмиснику покарання у вигляді 7 років і 1 місяця позбавлення волі з конфіскацією майна.
Фахівці з психологічної допомоги опановують сучасні методики роботи з психотравмою в умовах війни 09:28
В обласному центрі стартував спеціалізований тренінг «Нейропсихологічна десенсибілізація у роботі з травмою війни» для фахівців з психологічної допомоги (психологів, психотерапевтів).
Чернігівська обласна дитяча лікарня отримала сучасний ультразвуковий апарат від благодійників 08:56
Завдяки благодійному фонду «Діти Чорнобиля» при Міністерстві праці, соціального захисту, охорони здоров’я соціальної та гендерної політики землі Нижня Саксонія (Німеччина) Чернігівська обласна дитяча лікарня поповнилась сучасним ультразвуковим апаратом Siemens NX3 Elite з ультразвуковим датчиком Siemens Р4-2.