15 років за ґратами: на Чернігівщині суд виніс вирок пособнику ворога, який наводив російські ракетні удари по військових об’єктах та вчиняв диверсії на залізниці
У пошуках «легкого заробітку» 44-річний чернігівець погодився на замовлення спецслужб рф підпалити релейну шафу та наводив російські удари по військових об’єктах. Однак замість грошей фігурант отримав позбавлення волі на 15 років з конфіскацією майна.
15 років за ґратами: на чернігівщині суд виніс вирок пособнику ворога, який наводив російські ракетні удари по військових об’єктах та вчиняв диверсії на залізниці

Нагадаємо, оперативники Управління карного розшуку обласної поліції та Чернігівського райуправління спільно зі співробітниками СБУ у Чернігівській області за процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури у вересні минулого року затримали 44-річного зловмисника та повідомили йому про підозру у диверсії та державній зраді.
Під час досудового розслідування правоохоронці встановили, що чернігівець шукав «легких грошей» в телеграм-каналі, де був завербований спецслужбою рф. Отримавши завдання від ворожого куратора, чоловік обрав для диверсії релейну шафу, яка відповідає за безпеку руху на важливому напрямку залізничного сполучення. За допомогою легкозаймистої суміші зловмисник підпалив її та зафільмував свої дії на мобільний телефон, як доказ про виконане завдання. Цей «відеозвіт» він згодом переслав замовнику злочину. За свою «роботу» чернігівець отримав 400 доларів винагороди.
15 років за ґратами: на чернігівщині суд виніс вирок пособнику ворога, який наводив російські ракетні удари по військових об’єктах та вчиняв диверсії на залізниці
В ході санкціонованих обшуків правоохоронці вилучили вісім гранат, два споряджених магазини до автоматичної зброї, дві димові шашки, чотири мобільні телефони та комп’ютерну техніку, а також розфасовану у пакети речовину, що схожа на наркотичну. Вилучене направлено на проведення експертних досліджень.
В ході огляду мобільних телефонів правоохоронці виявили листування чернігівця із замовником щодо підпалів й інших об’єктів на території області.

Крім цього, в ході розслідування стало відомо, що цей громадянин збирав на вимогу російських кураторів відомості про місця розташування військових підрозділів та об’єктів військово-промислового комплексу. Цю інформацію із визначенням координат розташування та конкретних адрес ворог використовував для підготовки ракетних ударів по місцях тимчасового базування Сил оборони.
За скоєння диверсії ( ч. 2 ст. 113 Кримінального кодексу України), державної зради (ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України) та незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами (підозру за ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України) Новозаводський районний суд м. Чернігова засудив фігуранта до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Відділ комунікації поліції Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
В Чернігові поліцейські затримали чоловіка, який завдав тяжких тілесних ушкоджень своєму сусіду 12:06
Оперативники Чернігівського райуправління поліції затримали чоловіка, причетного до завдання тяжких тілесних ушкоджень 49-річному містянину. Зловмиснику загрожує до 8 років позбавлення волі.
Яку допомогу можуть отримати чернігівці, чиє житло постраждало внаслідок атак рф 12:04
Армія російської федерації продовжує атакувати Чернігів, зокрема завдає ударів безпілотниками по житловій інфраструктурі міста. Внаслідок обстрілів зазнають пошкоджень і руйнувань будинки та квартири містян.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:55
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 3 пожежі, 1 випадок загибелі на водному об’єкті. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждали.
Чернігівщина — лідер чемпіонату України з біатлону! 11:54
З 17 по 22 грудня 2025 року в Яворові відбувся Чемпіонат України з біатлону серед юнаків та дівчат. Спортсмени Чернігівської області вибороли низку золотих, срібних і бронзових нагород та посіли І загальнокомандне місце.
29 грудня: цей день в Україні і світі 08:52
День 1405 Російська агресія - Day 1405 Russian aggression