Як зміниться старша школа з 2027 року
Держава зараз посилено працює над створенням серйозної освітньої бази для реформи старшої школи та вкладає в цей напрямок мільйонні інвестиції. Про це повідомила народний депутат і голова партії "Слуга Народу" Олена Шуляк.
Реформа старшої школи проходитиме в межах Нової української школи та має розпочатися з вересня 2027 року. Вона передбачає запровадження 12-річної системи освіти, де учні 10-12 класів самостійно обиратимуть профіль навчання та поглиблено вивчатимуть відповідні предмети. Водночас усе, що пов'язано з вивченням української мови та літератури, історії України, англійської мови та математики, фізичної культури й "Захисту України", залишатиметься обов'язковим.
Для вибору предметів чи курсів держава вже почала розробляти відповідні навчальні програми, а також створить профільні академічні ліцеї. Це будуть переважно великі заклади освіти з кількома паралелями старших класів, де учнів можна буде об'єднати в групи для вивчення різних предметів. Що більше їх на паралелі, то ширший вибір предметів можна запропонувати. У партії "Слуга Народу" пояснюють, що це особливо актуально для шкіл у селах і невеликих містечках, де нині замала кількість учнів не дає змоги організувати справжнє профільне навчання.

Держава, як наголошують у політичній силі, вже почала поступово забезпечувати заклади освіти обладнанням для навчальних кабінетів і лабораторій, які стануть необхідними для реформи.
"Навіть у час війни держава продовжує дбати про нормальне та стабільне функціонування більшості сфер життя суспільства. Особливо це стосується освіти – її якості, доступності та комфортності для дітей. Для Президента Володимира Зеленського, всієї команди влади, зокрема й партії "Слуга Народу", цей напрямок залишається в фокусі уваги. На нього виділено мільярди гривень у 2025 році й виділятиметься надалі, щоб створити всі умови та можливості, засоби й технології для забезпечення профілювання в межах реформи. Політична сила на центральному рівні в парламенті, наші фракції в місцевих радах по всій країні завжди підтримували та будуть підтримувати всі рішення, що стосуються покращення навчального процесу", – наголосила очільниця партії "Слуга Народу" Олена Шуляк.
Вона додала, що нещодавно уряд уже розподілив 500 млн грн на матеріально-технічне оснащення шкіл. Загалом, варто зазначити, за останні два роки фінансування реформи Нової української школи збільшилося на 50%.
Нагадаємо, раніше голова партії "Слуга Народу" й нардеп Олена Шуляк заявляла, що в 2025 році педагоги в українських школах отримують надбавки в 1000 грн "на руки". Вже з вересня, тобто з початку нового навчального року, ця сума зросте вдвічі – до 2000 грн кожному вчителю. Загалом педагоги на повній ставці за рік додатково отримають 16 тис. грн.
Останні новини Чернігівщини
Патрульні розшукали водія, який залишив місце автопригоди, він був з ознаками спʼяніння 14:38
21 червня близько 17-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення про ДТП на парковці міського пляжу — водій авто Volkswagen Passat, рухаючись заднім ходом, здійснив наїзд на автомобіль заявниці Skoda Octavia та залишив місце події.
ебайдужість громадян допомогла патрульним виявити нетверезого мотоцикліста 14:16
21 червня ввечері на лінію 102 надійшло повідомлення: на парковці торгового центру на проспекті Левка Лукʼяненка їздить мотоцикліст, ймовірно, напідпитку. На місце направили екіпаж патрульних.
Чернігівщина – серед регіонів, які демонструють найкращі результати у впровадженні програми ментального здоров’я «Ти як?» 13:32
У межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Ти як?» днями відбулося п’ятнадцяте розширене засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України.
У Чернігові відкрили мультиспортивну арену, встановлену за підтримки міста-побратима Аахена 12:45
Понад 500 юних спортсменів Чернігова отримали новий сучасний простір для тренувань. На території веслувальної бази ДЮСШ «Україна» на березі Десни офіційно розпочала роботу мультиспортивна ігрова арена з тренажерним обладнанням, встановлена завдяки підтримці міста-побратима Аахена в межах проєкту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).
Мобільність у кризових умовах: 12 позашляховиків Mitsubishi стали на захист життєдіяльності громад завдяки надійному плечу підтримки німецьких партнерів THW 12:17
Завдяки багаторічній співпраці з Німецьким федеральним агентством з надання технічної допомоги Technisches Hilfswerk (THW) прифронтові територіальні громади Чернігівщини, для яких в умовах постійних ворожих атак надійний транспорт є питанням виживання та ефективності, отримали транспортні засоби Mitsubishi L 200 Double cabine GL в кількості 12 одиниць.