Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 2 березня, 21:50:27

Протягом останніх років держава придбала житло для майже 140 великих прийомних сімей

19.03.2025   12:58Агенцiя

За останній час держава придбала чи облаштувала житло для 138 дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ) – родин, які виховують від 5 до 10 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Про це повідомила голова партії "Слуга Народу" та народний депутат Олена Шуляк.

Водночас, за її словами, цього року заплановано придбати житло для понад 120 ДБСТ. Як додають у партії "Слуга Народу", пріоритет надаватимуть тим родинам, для яких не встигли купити будинки наприкінці минулого року, коли після атаки на держреєстри угоди купівлі-продажу тимчасово зупинились; тим сім'ям, які планують створити ДБСТ у 2025 році; тим, що стали вимушеними переселенцями, та тим родинам, які повертаються з-за кордону та хочуть знову будувати життя в Україні.

"Будинок – це не просто стіни та дах. Це відчуття безпеки, місце, де тебе люблять і чекають. Для багатьох із нас це природна даність. Але для тисяч дітей, які залишилися без родини, це шанс отримати новий початок, шанс на дитинство, де є турбота, а не самотність. Дитячий будинок сімейного типу – це не інтернат, не холодна установа з ліжками в ряд, а справжня сім’я. Родина, яка бере на виховання від 5 до 10 дітей, даючи їм любов, підтримку та можливість жити поруч із братами та сестрами, яких не можна розлучати. Тому для Президента України Володимира Зеленського, уряду, парламенту, партії "Слуга Народу" важливо підтримати такі родини, для яких держава виділяє субвенції на житло, бо сім’я, яка готова прийняти кількох дітей, повинна мати дім, де є місце для всіх", – зазначає Олена Шуляк.

Нагадаємо, як раніше повідомляли в партії "Слуга Народу", цього року держава спрямовує на виплати за програмою "єВідновлення" 19 млрд грн. Більшість цих коштів – 15 млрд із 19-ти – направляють саме для компенсацій тим переселенцям, які офіційно мають статус ВПО та в яких повністю зруйноване житло, і воно – єдине для проживання. Ця підтримка загалом стосуватиметься щонайменше 10 тис. українських сімей ВПО, 5 тис. із яких уже отримали такі компенсації у вигляді житлових сертифікатів.

Останні новини Чернігівщини

 Цифрова трансформація Чернігівщини: від енергонезалежних ЦНАПів до створення Офісу цифрових компетенцій

Цифрова трансформація Чернігівщини: від енергонезалежних ЦНАПів до створення Офісу цифрових компетенцій 19:47

Чернігівська область продовжує впроваджувати сучасні цифрові рішення, що роблять державні сервіси доступнішими для кожного мешканця. Днями відбулася робоча зустріч за участі заступника голови ОДА Сергія Зенченка, фахівців Управління цифрової трансформації, регіональної координаторки програми EGAP Юлії Масляної та керівниці Агенції регіонального розвитку Ірини Сімонової.

Чий голос домінує в чернігівських новинах: результати гендерного моніторингу 19:43

В онлайн-медіа Чернігівської області чоловіки й надалі значно частіше фігурують у новинах, ніж жінки — як у ролі головних героїв матеріалів, так і як фахові коментатори та експерти.

Про ефективну комунікацію у сфері ветеранської політики – на нараді в ОВА 14:31

Як надалі збільшити на рівні області ефективність міжвідомчої взаємодії у сфері ветеранської політики – обговорювали на нараді, яку провів заступник голови Чернігівської ОДА Іван Ващенко.

Старт роботи над Стратегією розвитку Чернігівської громади: аналітика та опитування мешканців 14:16

Перше засідання робочої групи з розроблення проєкту Стратегії розвитку Чернігівської міської територіальної громади на період до 2027 року (з перспективою до 2034 року) та Плану заходів з її реалізації на 2026–2027 роки під головуванням заступника міського голови Віктора Геращенка відбулося 26 лютого.

“Симфонія тривалістю в життя” — оркестр “Філармонія” продовжує проєкт

“Симфонія тривалістю в життя” — оркестр “Філармонія” продовжує проєкт 14:13

І знову сцена Чернігівського обласного філармонійного центру належала Моцарту! Академічний симфонічний оркестр “Філармонія” (художній керівник та головний диригент — заслужений діяч мистецтв України Микола Сукач) продовжує реалізацію мистецького проєкту “Симфонія тривалістю в життя”, який передбачає виконання всіх симфоній великого австрійського композитора у хронологічній послідовності.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини