Посилення ролі первинної ланки у виявленні та профілактиці захворювань
Як покращити якість надання первинної медичної допомоги – у конструктивному діалозі між представниками закладів охорони здоров’я Чернігівщини
«Первинка» – це лінія першого контакту. Це не тільки «вхід» в систему медицини, а й та ланка, яка нерідко виявляє соціальні явища, проблеми, негаразди, які відбуваються з людиною. Звісно, це формує певне навантаження на систему, на лікаря. Втім, реформа медицини рухається у напрямку, де саме на первинній ланці має локалізуватися і вирішуватися переважна більшість звернень і проблем пацієнта. Адже саме робота «первинки» дозволяє зрозуміти, як наша система охорони здоров’я може впоратися з інсультами, соціально значущими хворобами, як ми запобігаємо хронічним і критичним станам», – наголосила Жанна Шерстюк, заступниця голови ОДА.
Питання, які виникають у надавачів первинної медичної допомоги, мають бути вирішені у взаємодії всіх ланок медицини. А від злагодженості роботи залежить вирішення багатьох проблем.
Саме цей меседж і ліг в основу сьогоднішньої наради з представниками профільного департаменту, керівниками надкластерних закладів, кластерних лікарень та надавачами первинної медичної допомоги.
В обговоренні важливу нішу зайняло питання профілактики та лікування соціально значущих хвороб.
Андрій Жиденко, генеральний директор обласної лікарні, наголосив на важливості профілактичних заходів для боротьби з такими хворобами як туберкульоз та ВІЛ/СНІД. Зокрема, мова про збільшення охоплення рентгенологічним скринінгом на туберкульоз осіб з груп ризику, тестування на ВІЛ, а також про вчасне проведення щеплення БЦЖ.
Саме вакцинація – основний спосіб недопущення поширення інфекційних захворювань серед населення регіону, наголошує Олександр Чепурний, генеральний директор обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України.
Тому важливе завдання лікарів «первинки» – роз'яснювальна робота щодо важливості щеплень, формування планів вакцинації тощо.
Також Олександр Чепурний нагадав про проєкт «Мобільний автобус». Мова про ініціативу від обласного центру контролю та профілактики хвороб, яка стосується виїздів у громади вузькопрофільних спеціалістів для обстеження місцевих жителів.
«У цьому питанні потрібна ваша [лікарів «первинки» – ред.] допомога та активна участь, щоб ми розуміли, яких фахівців вам треба направити, яке обладнання привезти. До виїзду на наступному тижні плануємо залучати рентгенодіагностичну установку, яка робить скрінінг на туберкульоз. Тому прошу долучитися до активної роботи».
Зібрання обговорило і низку інших питань. Зокрема, йшлося про лікування хворих на інсульт та інфаркт, профілактику та раннє виявлення онкозахворювань тощо.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.