БЗВП: збільшення терміну, розширення програми, удосконалення
Базова загальновійськова підготовка для мобілізованих збільшена з 30 до 45 діб та має чотири основні етапи навчання. Вони вже реалізовуються і в центрі підготовки підрозділів ОК "Північ" Сухопутних військ ЗС України на Чернігівщині.
Розпочинається підготовка з так званого «нульового дня».
На першому етапі доводяться заходи безпеки поводження зі зброєю, вивчаються правові основи проходження військової служби та обов'язки військовослужбовця.
Під час курсу індивідуальної підготовки – другий етап – вивчаються основні предмети навчання, отримуються навички із супутніх предметів, надаються поглиблені знання з військової мілітарної історії, здійснюється формування свідомого ставлення до захисту територіальної цілісності України.
На третьому етапі новобранець проходить курс вивчення дій у складі підрозділу. Йдеться про удосконалення практичних вмінь та навичок, розвитку витривалості, оцінювання спроможностей військовослужбовців долати труднощі, великі фізичні та психологічні навантаження, пов’язані з виконанням завдань у польових умовах, максимально наближених до бойових.
Після цього на четвертому етапі протягом трьох діб проводиться комплексне тактичне завдання, так званий "польовий вихід", під час якого визначається рівень навченості і здатності військовослужбовця самостійно діяти на полі бою без втручання інструктора.
+15 діб на БЗВП дадуть змогу покращити навички та вміння. Що зміниться під час проходження базової загальновійськової підготовки після збільшення її терміну до 45 днів:
включена стрільба з так званої колективної зброї: кулеметів, РПГ, АГС;
збільшилися години з військової топографії, зв'язку та комунікацій, тактичній медицині;
введено нові дисципліни - вивчення БпЛА та РЕБу.
Відділ комунікацій ОК «Північ»
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).