В області сформовано 750 сертифікатів «єВідновлення»: з них 300 – реалізовано на Чернігівщині
Всього ж на отримання цього виду компенсації в регіоні подано 1230 заяв, з яких 92 нині знаходяться в роботі комісій. Загальна сума вже сформованих сертифікатів – понад 1 мільярд гривень.
Повідомив про це сьогодні під час брифінгу в медіацентрі ОВА в. о. начальника Управління містобудування та архітектури ОДА Сергій Куреня.
Якщо говорити про отримання компенсації для самостійної відбудови, то за цим напрямом подано 255 заяв. З них за 172 – нарахована компенсація на суму понад 351 мільйон гривень.
Стосовно компенсацій на ремонт пошкоджених осель в області подано 5531 заява. Опрацьовано 4045 та призначено компенсацій на загальну суму 396 мільйонів гривень.
«На даний момент у роботі комісій знаходиться ще понад 400 заяв. Через відсутність належних правовстановлюючих документів в Державному реєстрі речових прав, відсутність згоди співвласників тощо розгляд частини з них призупинений. Втім, особа може надати додаткові документи, щоб підтвердити право на отримання компенсації», – зауважив спікер.
Важливим питанням залишається отримання компенсацій за зруйноване або пошкоджене майно в зоні можливих або активних бойових дій.
Жителі таких громад так само можуть подавати заяви за програмою «єВідновлення». Однак реалізувати компенсації зможуть лише після того, як територія буде виключена з переліку таких, де можливі бойові дії, – або ж поза межами такої зони.
Сергій Куреня зазначив, що комісіям вдалося опрацювати чи взяти в роботу практично всі подані заяви. Наразі очікують у черзі на розгляд лише 170 заяв із 7 тисяч.
Про особливості спадкування житлового сертифіката розповів Руслан Марченко, голова ГО «Український голос громад».
«Для оформлення цієї процедури потрібно звернутися до нотаріусів, які приєднані до Державного реєстру пошкодженого та знищеного майна (РПЗМ). Важливо, що у свідоцтві права на спадщину мають бути вказані саме реквізити сертифікату, а не знищеного об’єкту нерухомого майна», – каже Руслан Марченко.
В області понад 30 таких нотаріусів: у Чернігові, Ніжині, Прилуках. Знайти їх перелік можна на офіційному сайті «єВідновлення», через вебпортал «Дія» або на сайті Нотаріальної палати України.
Якщо ж сертифікати не були включені до свідоцтва про право на спадщину державним нотаріусом, то це питання можна вирішити шляхом видачі додаткового свідоцтва про право на спадщину.
Для цього людині потрібно звернутися до нотаріуса, який має доступ до РПЗМ. У нього отримати витяг про те, що спадкодавцю був сформований сертифікат і з цими документами звернутися до того нотаріуса, який відкривав спадкову справу з проханням видати додаткове свідоцтво про право на спадщину.
Але не варто зволікати, бо сертифікати чинні 5 років з моменту видачі.
Нагадав Руслан Марченко і про можливість подавати заяви до Міжнародного реєстру збитків. Зробити це можна через застосунок або вебпортал «Дія».
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
15 років за ґратами: на Чернігівщині суд виніс вирок пособнику ворога, який наводив російські ракетні удари по військових об’єктах та вчиняв диверсії на залізниці 17:38
У пошуках «легкого заробітку» 44-річний чернігівець погодився на замовлення спецслужб рф підпалити релейну шафу та наводив російські удари по військових об’єктах. Однак замість грошей фігурант отримав позбавлення волі на 15 років з конфіскацією майна.

Забив до смерті рідного брата 17:36
За процесуального керівництва прокурорів Козелецької окружної прокуратури до суду скеровано обвинувальний акт стосовно мешканця Чернігівського району за фактом умисного вбивства свого рідного брата.
Бобровицькі медики навчали школярів надавати першу долікарську допомогу постраждалим 17:34
Навички надання першої домедичної допомоги – це критична необхідність для кожної людини, особливо в умовах війни.
Шість громад області отримають більше тисячі сонячних панелей від Благодійного фонду «Місія Солідарності» 17:31
Благодійний фонд «Місія Солідарності» доставив на Чернігівщину 1152 сонячні панелі (3 вантажівки) в межах проєкту «ЕНЕРГЕТИЧНА БЕЗПЕКА ГРОМАД».

Як зміниться старша школа з 2027 року 17:24
Держава зараз посилено працює над створенням серйозної освітньої бази для реформи старшої школи та вкладає в цей напрямок мільйонні інвестиції. Про це повідомила народний депутат і голова партії "Слуга Народу" Олена Шуляк.