Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 20 лютого, 22:16:30

Поліція Чернігівщини ліквідувала канал постачання зброї, боєприпасів та вибухівки

24.01.2025   16:03Агенцiя

Поліцейські викрили зловмисника в організації схеми постачання по всій країні вогнепальної зброї, набоїв, вибухових предметів та речовин шляхом створення «схронів».

Оплату за «товар» затриманий отримував на криптогаманці. Фігуранту повідомлено про підозру, збройний арсенал вилучено.

Слідчі слідчого управління поліції Чернігівщини за оперативного супроводу управління стратегічних розслідувань та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури встановили факти організації систематичної протиправної діяльності з боку 27-річного уродженця Луганщини, який нині перебуває під вартою у Чернігівському СІЗО в зв’язку із вчиненням іншого злочину.

Поліцейські встановили, що зловмисник в період перебування на волі мав у своєму розпорядженні певну кількість вогнепальної зброї, набоїв та вибухівки – зокрема, 3 автомати Калашникова калібру 5,45 мм, понад 800 набоїв до них, дві ручні гранати, понад 2 кг тротилу в шашках по 200 та 400 грамів, а також більше ніж пів кілограма пластичної вибухівки на основі гексогену. Ці предмети фігурант розподілив по «схронах» у приміській дачній місцевості під Черніговом, замаскував схованки та зафіксував їхні точні координати.

Згодом, опинившись під вартою, зловмисник приступив до реалізації злочинного задуму збагатитися за рахунок збуту вмісту своїх «схронів». Гроші від покупців надходили йому на банківський картковий рахунок або на криптогаманці. Після підтвердження оплати фігурант повідомляв «клієнтам» координати схронів.

Задокументувавши ряд фактів подібного збуту зброї, набоїв та вибухівки, поліцейські завадили подальшому функціонуванню злочинної схеми.

Слідчі та оперативники поліції за силової підтримки спецпідрозділу поліції КОРД та оперативної групи ДУ «Чернігівський слідчий ізолятор» провели санкціонований обшук у фігуранта. В ході слідчої дії було вилучено низку речових доказів його протиправної діяльності.

Слідчий поліції за погодженням з прокурором Чернігівської обласної прокуратури оголосив зловмиснику підозру за ч. 1 статті 263 Кримінального кодексу України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами чи вибуховими речовинами). Санкція статті передбачає до 7 років позбавлення волі.

Досудове розслідування триває.

Відділ комунікації поліції Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

«Небесна Сотня: Герої першої перемоги у битві, що триває»

«Небесна Сотня: Герої першої перемоги у битві, що триває» 09:45

20 лютого 2014 року в середмісті столиці України загинула найбільша кількість осіб – 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року, обстоюючи демократичні цінності та територіальну цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні.

Відверта розмова про війну і незламність: корюківські школярі зустрілися з ветераном 09:39

До учнів 8 класу Корюківського ліцею №2 завітали поліцейські разом із ветераном російсько-української війни, помічником начальника Корюківського районного відділу поліції з питань ветеранської політики Євгенієм Мотчаним.

Реєстрація пасіки та захист бджіл від отруєння: що треба знати пасічникам-підприємцям Чернігівщини

Реєстрація пасіки та захист бджіл від отруєння: що треба знати пасічникам-підприємцям Чернігівщини 09:35

Сьогодні в межах роботи регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу», відбулася онлайн-зустріч, присвячена сфері бджільництва. Зокрема, йшлося про необхідність та переваги реєстрації пасіки та захист бджіл від отруєння.

20 лютого: цей день в Україні і світі 08:30

День 1458 Російська агресія - Day 1458 Russian aggression

ДБР повідомило про підозру двом лісникам на Чернігівщині, які організували незаконні рубки на майже 10 млн гривень

ДБР повідомило про підозру двом лісникам на Чернігівщині, які організували незаконні рубки на майже 10 млн гривень 12:01

Захист державного майна та природних ресурсів є одним із пріоритетів роботи Державного бюро розслідувань. Незаконна вирубка лісу завдає прямої шкоди бюджету й довкіллю, тому кожен такий факт отримує принципову правову оцінку.