У селі Чемер, Чернігівської області, відкрили нову модульну амбулаторію первинної медичної допомоги
Проєкт реалізовано у рамках партнерства Міністерства охорони здоров’я України, Євросоюзу та Всесвітньої організації охорони здоров’я, щоби попри повномасштабну війну забезпечити пацієнтів доступом до необхідних медичних послуг.
У новій модульній клініці працюватимуть два лікарі. Амбулаторія обслуговуватиме понад 3000 пацієнтів громади. Клініку оснащено необхідними зручностями, включаючи електрику, санітарні вузли, кімнати очікування та кімнати для огляду пацієнтів. Крім того, нова амбулаторія готова до роботи в умовах можливих знеструмлень та є автономною. Поява нової амбулаторії дозволить підсилити діагностику та профілактику неінфекційних захворювань та забезпечити мешканців регіону якісними та безоплатними медичними послугами.
З перших днів повномасштабної війни, Чернігівщина перебувала під безперервними артилерійськими обстрілами та авіаударами, що призвело до масштабних руйнувань цивільної інфраструктури, зокрема медичних закладів. Окремі райони регіону опинилися під тимчасовою окупацією та зазнали значних пошкоджень. Через активні бойові дії та постійні атаки росії надання медичної допомоги у деяких районах було вкрай ускладнене. Завдяки встановленню нових модульних клінік у регіонах покращиться доступ пацієнтів до необхідної первинної медичної допомоги.
Також зазначимо, що від початку війни на Чернігівщині вдалося відновити 42 об’єкти медзакладів та ще 19 відновлені частково.
МОЗ України разом з партнерами працюють над відбудовою та реконструкцією медзакладів, щоби пацієнти мали доступ до якісних медпослуг. Так, у різних областях країни повністю відновлені 593 медзаклади та ще 370 відновлені частково.

Останні новини Чернігівщини
Чернігів і Огре підтримують творчий зв’язок: учні мистецьких шкіл обмінялися своїми роботами 11:43
Чернігів і латвійське Огре — міста-побратими, які від початку повномасштабної війни залишаються на постійному зв’язку. Минулого тижня до Чернігова вже вшосте завітав волонтер, диригент і директор мистецької школи Атварс Лакстігала.
Дві студентки з Ніжина – серед цьогорічних переможців Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика 11:39
За результатами фінального етапу XXVI Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика дві студентки з Ніжина здобули призові місця.
Інклюзивність у дії: служба зайнятості допомогла облаштувати робоче місце для ветерана війни 11:37
Григорій Маханьков – ветеран війни, офіцер, учасник оборони Чернігова, кавалер орденів Богдана Хмельницького та «За мужність».
Чотири садочки Чернігівського району отримали сонячні електростанції від бізнесу 11:36
Комплекти сонячних електростанцій потужністю 25 кВт кожна сьогодні передали в Чернігівський садочок №26 та Новобілоуську громаду.
Надзвичайні події в області за останню добу 11:28
Протягом минулої доби зареєстровано 21 небезпечну подію, а саме: 21 пожежу. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.