Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 листопада, 19:51:36

Діти полонених захисників та захисниць України мають право на цільову підтримку для здобуття освіти

13.01.2025   14:04Агенцiя

У яких формах може надаватися державна цільова підтримка для здобуття освіти дітям полонених захисників і захисниць — пояснюють юристи Українського ветеранського фонду.

Дітям, чиї батьки перебувають або перебували в полоні внаслідок збройної агресії проти України, а також  дітям полонених осіб, які загинули (померли), держава забезпечує цільову підтримку для здобуття освіти (професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої) в державних та комунальних навчальних закладах. Дія цієї норми поширюється, зокрема, й на дітей, які навчаються за денною формою навчання у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, і діє до закінчення такими дітьми закладів освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.

Види державної цільової підтримки для здобуття освіти для дітей осіб, стосовно яких встановлено факт перебування в полоні:

повна оплата навчання — у разі зарахування на навчання за державним (регіональним) замовленням до вищих та професійно-технічних навчальних закладів;

часткова оплата навчання — шляхом надання пільгових довгострокових кредитів для здобуття освіти тим особам, які зараховані на навчання за рахунок коштів фізичних і юридичних осіб;

першочергове переведення з контракту на навчання на місця державного (регіонального) замовлення, якщо відбувається перерозподіл наявних обсягів державного (регіонального) замовлення;

соціальна стипендія — для осіб, які навчаються за державним або регіональним замовленням за денною формою (її розмір у 2025 році складає — 1 180 гривень);

безоплатне забезпечення підручниками;

безоплатний доступ до інтернету у державних та комунальних закладах освіти;

безоплатне проживання в гуртожитку, за умови навчання за денною формою.

Як отримати державну цільову підтримку

Подати особисто на ім’я керівника відповідного закладу освіти заяву в довільній формі із зазначенням видів державної цільової підтримки, додавши такі документи:

виписку з Єдиного реєстру осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України;

свідоцтво про народження дитини;

свідоцтво про смерть батька (матері), стосовно якого (якої) встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.

Детально про соціальні гарантії та пільги для членів сімей полонених та безвісти зниклих захисників та захисниць юристи Українського ветеранського фонду розповідали під час вебінару, запис якого можна переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/live/w8uZ2S1Dnu8?feature=shared
 

Останні новини Чернігівщини

Якими мають бути ветеранські осередки у громадах: у Чернігові стартувала дизайн-сесія «Простори, що об’єднують» 14:50

Ветеранські простори мають бути інклюзивними осередками гідності, доступності та взаємодії в громадах. Це ключова тема дводенної дизайн-сесії, яка сьогодні стартувала у Чернігові, – «Простори, що об’єднують: універсальний дизайн для ветеранських просторів і громад».

 Зайняв псевдопосаду під час окупації Херсону – затримано підозрюваного у колабораційній діяльності

Зайняв псевдопосаду під час окупації Херсону – затримано підозрюваного у колабораційній діяльності 14:45

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру жителю міста Херсон у добровільному зайнятті посади у незаконному правоохоронному органі. Йому інкримінують колабораційну діяльність (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

 «Армія відновлення»: на Чернігівщині за 3 роки – понад 33 тис. направлень

«Армія відновлення»: на Чернігівщині за 3 роки – понад 33 тис. направлень 14:40

Чернігівщина одна з перших серед областей України долучилася до «Армії відновлення». Це урядовий проєкт щодо організації суспільно корисних робіт, завдяки якому українці мають змогу своєю працею підтримати країну в період воєнного стану.

Соціальні послуги в громаді: доступ, надавачі, вартість 14:37

Кожен із нас потрапляв у ситуацію, коли звертався по підтримку чи допомогу до батьків або друзів, але інколи такої підтримки недостатньо.

Україна тріумфує на чемпіонаті світу з футзалу серед спортсменів з порушеннями зору! 14:36

3 09 до 15 листопада в Анталії (Туреччина) відбувся чемпіонат світу з футзалу серед осіб з порушеннями зору.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини