Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 13 липня, 14:43:59

Для 19 заповідних об’єктів Чернігівщини розроблені проєкти землеустрою

13.12.2024   16:09Агенцiя

Важливим інструментом діяльності зі збереження унікальних природних комплексів та ландшафтів, біорізноманіття екосистем є розроблення проєктів землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду (ПЗФ).

Так, цьогоріч в рамках Програми охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2021-2027 роки розроблено 11 таких документів для об’єктів ПЗФ місцевого значення, розташованих на території 6 громад Ніжинського, Прилуцького і Чернігівського районів. Зокрема 3 проєкти – для Новобілоуської сільської ради, по 2 – для Варвинської, Любецької, Талалаївської селищних рад, також по 1 проєкту для Дмитрівської селищної і Сухополов’янської сільської рад.

Серед заповідних об’єктів зі встановленими межами – ботанічні заказники «Липовий Яр», «Цикля», «Мокрець», гідрологічні заказники «Кропивне», «Струга», «Халявинський», «Українсько-Березівський», ландшафтні заказники «Засенкове», «Жданівсько-Липівський», гідрологічна пам’ятка природи «Болото «Кораблище» та ботанічна пам’ятка природи «Дерева садиби П.Г. Березовського».

На ці потреби з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища виділено понад 400 тисяч гривень.

Співфінансування забезпечили Варвинська, Дмитрівська, Новобілоуська та Талалаївська громади. Загалом видатки місцевих бюджетів громад на реалізацію заходів становлять понад 150 тисяч гривень.

Крім того, до кінця року планується розробити ще один проєкт землеустрою щодо організації і встановлення меж – для ентомологічного заказника місцевого значення «Яблунівський», розташованого на території Яблунівської громади Прилуцького району (обласний фонд ОНПС – понад 6 тисяч гривень, стільки ж місцевий бюджет громади).

Також ще 8 вищевказаних документів для своїх заповідних територій власним коштом розробили Філія «Новгород-Сіверське лісове господарство» ДП «Ліси України» та 5 громад (два – Менська, по одному – Дмитрівська, Куликівська, Седнівська і Срібнянська).

Варто зауважити, що проєктами землеустрою, окрім визначення чітких меж природно-заповідного об'єкта, встановлюються обмеження щодо використання його земель та забезпечується внесення інформації про такі обмеження до Державного земельного кадастру.

Важливо, що збереження природно-заповідного фонду – це крок до пом’якшення наслідків зміни клімату та забезпечення екологічного балансу регіону.

Департамент екології та природних ресурсів
Чернігівської обласної військової адміністрації.
Фото – ілюстративне

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).