Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 21 січня, 07:16:07

Про утвердження національної ідентичності на Чернігівщині – на засіданні профільної коордради при ОДА

12.12.2024   13:08Агенцiя

Серед питань, розглянутих на сьогоднішній зустрічі, – заходи зі вшанування пам’яті жертв Голодомору, робота обласного молодіжного центру у сфері утвердження національної ідентичності, військово-патріотичне виховання та меморалізація подвигу загиблих Героїв.

    «Продовжуємо працювати над утвердженням української ідентичності в області. Дослухаємося до думок громадськості та активно співпрацюємо з усіма дотичними структурами. Особливо важливо працювати над формуванням нашої національної ідентичності саме зараз, адже це – одна зі складових нашої Перемоги», – наголосив заступник голови ОДА Іван Ващенко.

Серед присутніх – регіональний представник Українського інституту національної пам’яті Сергій Бутко.

Він розповів, що область активно долучилася до  вшанування пам’яті жертв Голодомору – геноциду Українського народу. Мова про меморіальні заходи, просвітницьку роботу, тематичні заходи в закладах освіти та культури тощо.

    «Для нашої області знаковою є загальнонаціональна акція «Запали свічку». Адже Чернігів – перший обласний центр, де підтримали цю ініціативу», – зауважив Сергій Бутко та водночас наголосив на необхідності встановлення в Чернігові пам'ятного знаку жертвам Голодомору.

Про діяльність обласного молодіжного центру у напрямку утвердження національної ідентичності розповіла Анастасія Ращупкіна, в.о. директора закладу.

Серед проєктів центру – дві хвилі урбан-руху «У міста є я» (щотижневі інтерактивні  зустрічі для підлітків), творчі заняття «АРТКОД», проєкт «Збережи свою ідентичність», тренінги з надання першої домедичної допомоги для цивільного населення, заняття з мінної безпеки, освітній кіноклуб, літературно-музичні вечори, розмовний клуб з української мови тощо.

Також обласний молодіжний центр підтримує розвиток волонтерського руху. Так, в рамках проєкту «Менеджмент волонтерства в громадах Чернігівської області» розроблено та впровадження механізм розвитку молодіжного волонтерського потенціалу в громадах.
Одна зі складових формування національної ідентичності – військово-патріотичне виховання учнівської та студентської молоді.

Петро Степовик, керівник Центру національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді нагадав, що в регіоні функціонує «Школа виховників джур».

Її діяльність спрямована на забезпечення роботи в районах і громадах осередків Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

    «Досі існує проблема залучення до гри вчителя. Тому виникла потреба створити школу, де пояснюють як краще працювати зі школярами, на які історичні аспекти при проведенні гри звернути увагу», – пояснив Петро Степовик.

В кінці грудня стартує новий етап «Школи виховників джур».

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

Останні новини Чернігівщини

Робота + житло: які є вакансії на Чернігівщині на початок року? 12:26

Наразі в базі вакансій Чернігівської обласної служби налічується понад три десятка пропозицій роботи з наданням житла в регіоні.

“Вечір з музикою Моцарта”: “Симфонія тривалістю в життя” продовжується

“Вечір з музикою Моцарта”: “Симфонія тривалістю в життя” продовжується 12:08

Академічний симфонічний оркестр “Філармонія”, очолюваний заслуженим діячем мистецтв України Миколою Сукачем, продовжує реалізацію великого проєкту “Симфонія тривалістю в життя”, що передбачає виконання всіх симфоній Вольфганга Амадея Моцарта у хронологічному порядку.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 12:01

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 5 пожеж.

12 золотих медалей: яскравий виступ команди Чернігівщини у Яворові 11:56

Нещодавно у селі Яворів Львівської області відбувся Чемпіонат України зі спортивного орієнтування на лижах, у якому взяли участь понад 125 спортсменів з 9 регіонів України.

На Чернігівщині поліцейські перекрили канал розповсюдження вогнепальної зброї та боєприпасів 11:44

Оперативники та слідчі Ніжинського райуправління поліції викрили 39-річного мешканця району у продажі вогнепальної зброї та боєприпасів. Зловмисника затримали та помістили до ізолятора тимчасового тримання.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини