У Ніжині відкрили тренінгово-ресурсний центр за підтримки ЮНІСЕФ
Учора, 11 грудня, в Ніжині відкрили тренінгово-ресурсний центр із впровадження універсально-прогресивної моделі домашніх відвідувань до родин з дітьми від народження і до трьох років.
Це вже третій такий центр в Україні у межах спільної програми "Турбота з народження вдома" Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Міністерства охорони здоров’я України.
Центр створений на базі Ніжинського фахового медичного коледжу. Тут навчатимуть лікарів та медичних сестер первинної ланки, які надають послуги домашніх візитів до родин з дітьми від народження до 3 років, та наочно демонструватимуть взаємодію з сім’ями в домашніх умовах. Також організовують навчання з відповідального батьківства для усіх, хто планує або вже є батьками.
Участь у відкритті взяли представники Дитячого фонду ООН в Україні, Чернігівської ОВА, Ніжинської міської ради, ГО “НУО “Ін Тач Юкрейн Фундейшн”.
Новостворений центр складається з двох зон: тренінгової, де навчатимуть медичних працівників, студентів інституту та майбутніх батьків, і симуляційної, де можна опанувати практичні навички з догляду за немовлям, визначити ризики безпеки для дитини в домашніх умовах.
Навчальний простір забезпечений усім необхідним для навчання та комфортного перебування. У центрі працюють кваліфіковані адміністратори, які пройшли відповідне навчання із впровадження універсально-прогресивної моделі домашніх відвідувань. Уже проведені інформаційні сесії для медичних працівників щодо особливостей та переваг універсально-прогресивної моделі патронажу. Також були організовані навчання з відповідального батьківства про догляд та піклування за новонародженою дитиною, важливість грудного вигодовування, роль батька у вихованні тощо.
Тренінгово-ресурсний центр в Ніжині створений в межах реалізації проєкту «Впровадження універсальної прогресивної моделі відвідування вдома та інтегрованих медичних послуг, орієнтованих на дитину, на місцевому рівні в окремих регіонах України», що впроваджує ГО «НУО «Ін Тач Юкрейн Фундейшн» за підтримки Дитячого фонду ООН.
Загалом цього року в межах проєкту створюється 12 тренінгово-ресурсних центрів у 7 областях України, а саме: Чернігівській, Волинській, Львівській, Закарпатській, Київській, Одеській та Дніпропетровській. Перший в Україні такий тренінгово-ресурсний центр був відкритий у 2023 році при Житомирському медичному інституті.


За повідомленням ГО «НУО «Ін Тач Юкрейн Фундейшн».
Фото – Ніжинська міська рада
Останні новини Чернігівщини
На Новгород-Сіверщині поліцейські відсторонили від керування нетверезого водія, рівень алкоголю в крові якого у 17 разів перевищував допустиму межу 12:40
Днями у м. Семенівка Новгород-Сіверського району поліцейські викрили 47-річного водія, який керував транспортом у стані сильного алкогольного сп’яніння (3,44 проміле).
Не подавав декларації протягом двох років – судитимуть заступника директора комунального закладу 12:19
Прокурорами Козелецької окружної прокуратури направлено до суду обвинувальний акт стосовно заступника директора одного з комунальних закладів Чернігівського району за фактом неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (ст. 366-3 КК України).
Від «Власної справи» до відшкодування збитків через війну: якою державною підтримкою може скористатися бізнес Чернігівщини 11:37
Наразі в Україні діє низка державних програм, спрямованих на підтримку підприємництва. При цьому прифронтові регіони, зокрема й Чернігівщина, мають певні переваги порівняно з іншими територіями.
З 1 квітня починається прийом заяв на зарахування дітей до 1-го класу закладів освіти міста Чернігова 11:14
Заява, встановленого зразка, про зарахування дитини до 1-го класу закладу освіти, за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає (перебуває) ця дитина, подається одним із батьків дитини (з пред'явленням документу, що посвідчує особу заявника) особисто до 29 травня 2026 року.
Підірвав навчальну гранату в багатоповерхівці: чернігівські поліцейські затримали хулігана 10:42
Поліцейські Чернігівського райуправління поліції затримали 52-річного містянина, який вчинив хуліганські дії із застосуванням навчальної гранати.