У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку
Представники влади, бізнесу та громадськості Городнянської громади взяли участь у першому засіданні з розробки стратегії розвитку.
Зустріч була присвячена презентації результатів аналізу соціально-економічних показників громади, обговоренню можливостей для розвитку та визначенню конкурентних переваг життєдіяльності громади. Захід відбувся в рамках проєкту «Стратегічне планування в Сумській, Харківській та Чернігівській областях», який реалізує ГО «Сіверський інститут регіональних досліджень» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».
Відкриваючи засідання, Городнянський міський голова Андрій Богдан зазначив: «Ми розпочинаємо важливий етап — формування напрямків розвитку громади. Важливо врахувати думки мешканців і бізнесу, щоб створити якісний документ, який приноситиме користь кожному жителю».
До робочої групи з розробки стратегічних документів увійшли представники міської ради, депутати, представники бізнесу та громадськості.
Начальник відділу економіки, транспорту, торгівлі та інвестицій Городнянської міської ради Євген Деркач розповів, що перше засідання робочої групи пройшло дуже вдало та енергійно. Спочатку з допомогою експерта проєкту Тараса Рашкевича учасники розібрали результати дослідження соціально-економічного розвитку громади та дізналися про їх значення для стратегічного планування. Далі присутні розділилися на чотири групи. І за принципом SWOT-аналізу визначали сильні та слабкі сторони, потенційні можливості та загрози розвитку.
Представники кожної з чотирьох груп мали можливість обговорити і «силу», і «слабкість», і «загрози», і «можливості», адже під час роботи учасники мінялися столами і «доопрацьовували» думки колег.
Такий спосіб обговорення, за словами організаторів, допомагає в пошуку оптимальних рішень завдяки напрацюванню великої кількості варіантів гіпотез, можливості кожного учасника висловитися і вплинути на обговорення. Якщо ідея не спрацює, вона може підштовхнути на унікальне креативне рішення.
«Обговорення в такому форматі принесло значні результати, яких до цього моменту громаді не вдавалось досягти при інших обговореннях. Було дуже цікаво, робота кипіла, і результатом стали ідеї, які треба розвивати далі», — розповів Євген Деркач.
Наступне засідання робочої групи планується у січні 2025 року, на ньому буде презентовано результати дослідження громадської думки та напрацьовані подальші кроки відповідно до методології.
Проєкт реалізовується ГО «Сіверський інститут регіональних досліджень» у рамках проєкту «Стратегічне планування в Сумській, Харківській та Чернігівській областях» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.