Комплексний підхід та об’єднання зусиль: область відвідав очільник Національної соціальної сервісної служби України Василь Луцик
Сьогодні Чернігівщину з робочим візитом відвідав голова Національної соціальної сервісної служби України Василь Луцик. На зустрічі в ОВА з представниками дотичних структурних підрозділів облдержадміністрації говорили про реалізацію соціальної політики та пріоритети в роботі на наступний рік.
За словами заступниці голови ОДА Жанни Шерстюк, соціальна сфера на Чернігівщині активно розвивається. Так, в області діють 12 територіальних центрів соціального обслуговування, 37 центрів надання соціальних послуг, 9 центрів життєстійкості,12 закладів стаціонарного догляду обласного підпорядкування, а також працюють надавачі недержавного сектору. Важливе значення має підтримка міжнародних партнерів.
«Треба подумати про те, як посилити реалізацію соціальної політики. Наразі ми змінюємо формат роботи – на застосування комплексного підходу. Наше завдання – не каральна функція, а виявлення системних проблем. Ми хочемо побачити загалом по державі – де нам потрібно щось змінити з нормативами, а де потрібна додаткова фінансова складова», – зауважив Василь Луцик.
Один із прикладів комплексного підходу – перевірка всіх закладів професійно-технічної та передвищої освіти в Україні на дотримання прав дітей-сиріт, яка вже завершилась. За її результатами виявлено, зокрема, недонарахування коштів дітям. Також цього тижня розпочалась перевірка у спецшколах. Найбільш типове порушення – влаштування туди дітей, які не мали б перебувати в таких закладах за медичними показниками.
Розповів очільник Національної соціальної сервісної служби України й про пріоритети на наступний рік. Серед них – аудит об’єктів протидії домашньому насильству з метою визначення оцінки їх ефективності, розвиток послуги підтриманого проживання для ВПО та центрів життєстійкості. Також до кінця року планується затвердити Стратегію розвитку соціальних послуг до 2030 року.
Разом з тим зібрання обговорило проблемні питання. Зокрема, це – плинність кадрів та фінансове забезпечення працівників закладів соціальної сфери, напрацювання механізму контролю за приватними надавачами соціальних послуг та удосконалення механізму надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.
«Ключове – налагодити співпрацю. Об’єднання зусиль – це те, що допоможе нам досягти зрушень у такій важливій сфері, аби люди в регіоні відчули, що про них дбають», – наголосив Василь Луцик.
«Наша головна мета – забезпечити якість послуг. В цьому напрямі й рухаємось. Ми регулярно проводимо зустрічі з представниками дотичних структурних підрозділів, а також Головного управління Національної соціальної сервісної служби в області. Збираємось для того, щоб спільно знайти проблеми і вирішити їх», – каже Жанна Шерстюк.
«Ми об’єднані тим, щоб зробити кращим життя людей. Тож співпраця триває на всіх рівнях», – зазначив директор Головного управління Національної соціальної сервісної служби у Чернігівській області Олег Русін.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.