Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 липня, 10:09:05

Підтримка наявних ініціатив та пілотування нових: міжнародні партнери планують свою діяльність в області на наступний рік

10.12.2024   12:32Агенцiя

Управління ООН з координації гуманітарних справ (OCHA) підбило підсумки діяльності цього року та планує свою діяльність на наступний.

Тематична зустріч з партнерськими організаціями ООН, які надають гуманітарну допомогу нашому регіону з початку повномасштабної війни, відбулася наприкінці минулого тижня у змішаному форматі на базі Регіонального офісу міжнародного співробітництва.

За інформацією Київського підрозділу OCHA, цього року понад 320 тисяч жителів області отримали допомогу різного спрямування. Охоплення на 2025 рік – 226 тисяч – дещо відрізняється через зменшення фінансування.

У пріоритеті OCHA залишаються прифронтові райони по всій країні. Стратегічні цілі – надання життєво необхідної допомоги та доступ до першочергових основних послуг. Вся допомога надаватиметься через кластери (з питань житла та непродовольчої допомоги, захисту, гендерно зумовленого насильства, продовольчої безпеки і засобів до існування, охорони здоров’я та інші), створені для координації діяльності організацій.

    «Перш за все, дякую за проведену роботу. Окремо нікого не виділятиму, бо те, що ви всі робите, дуже важливо для Чернігівщини. Завдячуючи вам, наші мешканці отримують необхідні послуги та допомогу у такі складні часи. Особливо це стосується незахищених верств, маломобільних груп, вимушено переміщених людей. Сподіваємося, що наша співпраця й надалі буде конструктивною і дієвою», – сказав перший заступник голови ОДА Костянтин Мегем та коротко охарактеризував потреби області на наступний рік.

Підтримка населення засобами для існування, забезпечення тепла в домівках, допомога з генераторами, безперебійним живленням – ці напрями потребують підсилення. В зоні особливої уваги – прикордоння, яке постійно під ворожими обстрілами. Відтак актуальними залишається відселення людей на відносно безпечніші території та підтримка ВПО.

Представники фондів та організацій наголосили, що розпочаті ініціативи продовжать впроваджувати. Ба більше – розпочнеться реалізація нових проєктів, в тому числі від організацій, які до цього були менш активні на території області.

Приміром, свою діяльність планує розширити Продовольча та сільськогосподарська організація ООН. Наразі вона роздає дрова у Городнянській ТГ (частково таку потребу закриє в Іванівській), у планах – допомога у формі готівки на закупівлю кормів для тварин, ваучери на ремонти приміщень для утримання тварин та фермерам навесні – на закупівлю зернових культур для посіву.

Діти – основний напрям міжнародної гуманітарної організації Save the Children. Передбачається продовження реалізації низки навчальних програм для соціальних інституцій та освітян. Плюс – допомога зі шкільним приладдям, ремонтом і облаштуванням бомбосховищ у школах та садочках. Надаватиметься підтримка і за WASH-напрямом: закупівля обладнання для водоканалів (зокрема для лабораторій), для систем каналізації. А ще – допомога області у відновленні централізованої системи опалення, підтримка центрів для переселенців щодо відновлення санітарно-гігієнічних кімнат, надання генераторів.

З оновлень – Норвезька рада у справах біженців планує перейти на покращення і ремонт інфраструктурних об’єктів, які спростять доступ людей до базових послуг. На сьогодні NRC завершує ремонти будинків культури, сільських клубів, бібліотек. Пілотує розробку проєктно-кошторисної документації з ремонту будинку культури у Новобілоуській громаді. Наступного року – консолідоване надання послуг в межах наявних програм Корюківській громаді: крім відновлення, юридичні послуги, робота з ВПО, продовольча, освітня та програма захисту від жорстокості, а також залучення партнерів для реалізації ініціатив.

Данська рада у справах біженців (DRC) планує допомагати жителям модульного містечка у Новоселівці: спершу пройти всі процедури для отримання коштів на відбудову житла від держави;  у разі їх нестачі – розглядається можливість допомоги у співфінансуванні. Також DRC профінансує будівництво двох будинків «під ключ» на місці зруйнованих. Другий напрям – гуманітарне розмінування. Зараз команди DRC працюють в Ічні. Наступного року планують розпочати роботу у громадах навколо Чернігова.

Регіональний офіс міжнародного співробітництва — ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.
 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

Останні новини Чернігівщини

На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17

Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.

У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37

Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16

Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.

Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42

Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.

«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11

Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини