Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 1 травня, 12:01:37

Перша вища освіта ветеранів та гранти талановитим дітям – у змінах до обласної Програми підтримки Захисників і Захисниць України та членів їхніх сімей

09.12.2024   11:25Агенцiя

Проєкт нової обласної Програми соціальної підтримки Захисників і Захисниць України та членів їхніх сімей на найближчі два роки передбачає чотири основні новації.

Дві з них стосуються сфери освіти – оплата коштом обласного бюджету здобуття першої вищої освіти учасниками бойових дій та ветеранами з інвалідністю у ЗВО області та гранти талановитим дітям.

Детально можливості реалізації цих напрямів програми обговорили сьогодні в ОВА з керівництвом трьох вишів – Чернігівської політехніки, Чернігівського колегіуму імені Т.Г. Шевченка, Пенітенціарної академії України.

Читати також: Від пільг до нових можливостей: в області оновлюють програму підтримки ветеранів та членів їхніх родин

Так, оновлена програма передбачає грошову допомогу на компенсацію оплати навчання Захисникам і Захисницям України (учасникам бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок війни) у розмірі 100 % за умови, що вони є жителями Чернігівщини та здобувають першу вищу освіту у навчальних закладах області за рахунок власних коштів.

    «Кожного року значна кількість людей виїздить навчатись в інші регіони і не повертаються. Такі обласні програми дуже важливі, адже вони стимулюють залишатись в області», – зауважив ректор НУ «Чернігівська політехніка» Олег Новомлинець.

Для дітей ветеранів чи загиблих Захисників і Захисниць, які складуть НМТ з двох предметів вище певного рівня балів, програмою закладена одноразова грошова допомога у розмірі 10 прожиткових мінімумів – понад 30 тисяч гривень.

    «Це ті речі, які можуть змінити чиєсь майбутнє. Дати саме ту підтримку, якої бракувало для подальших кроків уперед», – наголосив Іван Ващенко.

Реалізація таких заходів в області пропонується вперше, тож на першому етапі кількість осіб, яким надаватиметься така підтримка, може бути лімітована.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

 

Останні новини Чернігівщини

 Успіх чернігівської спортсменки на чемпіонаті України

Успіх чернігівської спортсменки на чемпіонаті України 16:34

З 27 до 29 квітня у Києві відбувся Чемпіонат України з настільного тенісу серед спортсменів до 18 років з порушеннями слуху.

Знімала військовозобов’язаних з обліку в реєстрі «Оберіг»: поліція Чернігівщини повідомила про підозру військовослужбовиці ТЦК та СП

Знімала військовозобов’язаних з обліку в реєстрі «Оберіг»: поліція Чернігівщини повідомила про підозру військовослужбовиці ТЦК та СП 14:09

На Чернігівщині поліцейські викрили схему незаконного ухилення від військової служби, яку організувала військовослужбовиця одного з районних ТЦК та СП. Підозрювана мала доступ до автоматизованої системи «Оберіг» та знімала військовозобов’язаних з обліку.

 Чернігівська політехніка поповнилася обладнанням для підготовки реабілітологів

Чернігівська політехніка поповнилася обладнанням для підготовки реабілітологів 10:52

Національному університету «Чернігівська політехніка» передали допомогу від Благодійного фонду «Help-Ua».

У Киселівській громаді Чернігівського району запрацювала поліцейська станція

У Киселівській громаді Чернігівського району запрацювала поліцейська станція 09:21

У селі Вознесенське Киселівської громади Чернігівського району розпочала роботу нова поліцейська станція. Відтепер безпековою ситуацією та потребами понад 5 тисяч жителів громади опікуватиметься поліцейський офіцер Олександр Волковський.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини