Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 1 липня, 04:12:30

Як посилити спроможність громад у процесах управління ризиками, відновлення та розвитку – за «круглим столом» в обласному центрі

06.12.2024   13:39Агенцiя

БФ «Право на захист» у складі Консорціуму зменшення ризиків спільно з партнерами – неурядовою міжнародною організацією ACTED та IMPACT Initiatives – реалізує на території Новгород-Сіверської громади пілотний проєкт «Відбудова краще, ніж було: запобігання, підготовка та захист населення шляхом відновлення сталої та екологічно чистої інфраструктури водопостачання, гігієни та санітарії».

Структуру пакета управління ризиками із дорожньою картою впровадження кожного компоненту на прикладі Новгород-Сіверської громади презентовано сьогодні під час регіонального круглого столу «Посилення спроможності громад до відновлення: виклики та практичні рішення». Захід у змішаному форматі організувала Благодійна організація БФ «Право на захист», серед основних напрямів діяльності якої – зменшення ризиків катастроф.

    «Ми працюємо на території всієї Чернігівської області. Ми намагаємося чути потреби і максимально швидко реагувати на наявні надзвичайні ситуації. Для цього маємо кризові мобільні бригади, – зазначила регіональна керівниця Чернігівського регіону БФ «Право на захист» Олена Приходько. – Завдяки партнерам, які нас підтримують, маємо проєкти, в межах яких зможемо надавати екстрену грошову допомогу, а також, за потреби, допомагати з евакуацією населення. Загалом до нас звертаються люди з різних питань. Це і юридична допомога, і соціальна підтримка. Також ми надаємо гранти, співпрацюємо із соціальними інституціями».

Мета ж згаданого проєкту у Новгород-Сіверській громаді – сприяти сталому відновленню та вдосконаленню управління ризиками стихійних лих, зосереджуючись на безпечному доступі до води. Основна задача полягала у впровадженні екологічно безпечного відновлення інфраструктури WASH, яка визначена шляхом спільного планування та оцінювання ризиків у громаді. Всі види небезпек проаналізовані за міжнародними стандартами та візуалізовані на спеціальних картах.

У результаті розроблена Програма забезпечення належного рівня безпеки населення і території Новгород-Сіверської міської територіальної громади та їх сталого відновлення після надзвичайних ситуацій на 2025-2027 роки.

    «Дякую всім партнерам, які працюють на Чернігівщині над відновленням, розвитком і подоланням тих проблем, які є на сьогодні в області. Зокрема, дякую БФ «Право на захист», який з 2022 року активно підтримує цивільне населення та реалізує корисні ініціативи. В тому числі – таку важливу у прикордонній Новгород-Сіверській ТГ, покращуючи умови проживання місцевих жителів. Цей кейс дасть змогу громаді не тільки ефективно реагувати на виклики, а й створювати безпечні умови для її подальшого розвитку. Інші ж громади можуть перейняти досвід і застосувати конкретні напрацювання», – сказав перший заступник голови Чернігівської ОДА Костянтин Мегем і закликав органи місцевого самоврядування максимально використовувати можливості, які пропонують міжнародні партнери.

Учасники круглого столу обговорили посилення спроможностей цивільного захисту та реагування на надзвичайні ситуації через застосування інструментів управління ризиками, реагування на виклики та готовність до надзвичайних ситуацій на місцях, взаємодію служб реагування з громадами у разі надзвичайних ситуацій тощо.

Подібний захід, на переконання організаторів, сприятиме ефективній взаємодії між представниками влади та міжнародними й локальними партнерами для посилення спроможності територіальних громад у процесах готовності до надзвичайних ситуацій, а надалі – у процесі відновлення.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

Останні новини Чернігівщини

1–2 липня у Чернігові перевірятимуть систему оповіщення населення — просимо зберігати спокій 17:46

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради повідомляє

День спільнодії: на Чернігівщині знайомились з психологічними практиками МВС в межах програми «Ти як?» 17:25

У межах Дня спільнодії психологи Національної поліції, ДСНС, Нацгвардії, прикордонного загону поділились можливостями у сфері ментального здоров’я, зокрема представили проєкт «Пункт психологічних практик», спрямований на формування звички піклуватися про психічне здоров’я, зменшення тривожних станів, панічних атак та зняття надмірної психічної напруги в умовах військових дій.

Поліцейські Ніжинщини затримали чоловіка, який скоїв замах на вбивство родички 16:32

Поліцейські встановили, що на ґрунті давнього конфлікту місцевий мешканець вистрілив з рушниці у дружину свого брата. Поранену жінку госпіталізовано.

За матеріалами СБУ 11 років тюрми заочно отримав митрополит УПЦ (МП), який благословив війну рф проти України 16:11

За матеріалами Служби безпеки до 11 років позбавлення волі заочно засуджено підсанкційного митрополита Луганської єпархії УПЦ (МП) Василя Поворознюка, який співпрацює з рашистами на тимчасово захоплених територіях.

“Чернігівські гуляння” — мистецьке спілкування у дворику філармонійного центру 15:41

Традиційні танці, народні пісні посідають чільне місце в українській культурі.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини