Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 27 листопада, 17:39:27

Чернігів приєднався до SUN4Ukraine – ініціативи Місії ЄС з кліматично нейтральних та розумних міст

05.12.2024   13:03Агенцiя

Чернігів серед 12 українських міст, які обрані флагманськими муніципалітетами SUN4Ukraine, які прокладуть шлях до кліматичної нейтральності до 2050 року.

 Про це повідомив під час загальноміської наради 3 грудня в.о. міського голови Олександр Ломако.

    – SUN4Ukraine – це чотирирічний проєкт, який допоможе розробити українським містам плани та стратегії відновлення. В межах проєкту буде надано експертну підтримку та сприяння в укладанні партнерств з містами Місії ЄС для обміну цінними знаннями та досвідом, – говорить Олександр Ломако. – На практиці участь у таких проєктах – це перший крок до залучення коштів для реалізації різних ініціатив, а враховуючи зараз велике фінансування кліматичних проєктів в Європі, для нас це цікаво, оскільки можуть бути встановлені сонячні панелі на тих самих лікарнях і школах, що допоможуть не лише заощаджувати, а й стати енергонезалежними.

Відібрані громади будуть співпрацювати з Місією ЄС з кліматично нейтральних та розумних міст, яка має на меті досягти кліматичної нейтральності у 100 європейських містах. До переліку українських міст, обраних з-поміж 105, включено Вінницю, Дніпро, Звягель, Калуш, Київ, Конотоп, Миколаїв, Нововолинськ, Первомайськ, Харків, Чернігів, Чернівці.

Експерти SUN4Ukraine з ЄС та України працюватимуть разом із містами над розробкою Планів кліматичної нейтральності. SUN4Ukraine надасть підтримку у встановленні досяжних кліматичних цілей, пошуках фінансування та сприянні структурованим діалогам на різних рівнях урядування.

Наступним етапом стане співпраця українських громад із містами Місії ЄС.

 Довідково. SUN4Ukraine – мережа кліматично нейтральних міст України, яка була започаткована у травні 2024 року в рамках Місії ЄС з кліматично нейтральних та розумних міст і отримала фінансування через програму «Горизонт Європа». У відповідь на серйозні потрясіння, спричинені агресивною війною Росії проти України, цей проєкт зосереджується на системному та ефективному відновленні, відповідності кліматичним цілям і залученні громадян та зацікавлених сторін до досягнення кліматичних цілей України.

Пресслужба Чернігівської міської ради за матеріалами SUN4Ukraine

 

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові психологи Національної поліції, ДСНС та відомчої медустанови організували для поранених бійців сеанс глинотерапії 11:39

У складний період випробувань кожна людина потребує відновлення – фізичного, морального та духовного. А особливо це важливо для наших поранених захисників, які щодня стикаються зі стресовими ситуаціями та високим рівнем психологічного навантаження.

65 дітей із Чернігівщини відвідали музичні табори в Латвії 11:35

У Чернігівському професійному музичному коледжі імені Л.М. Ревуцького з дітьми, яким організували поїздки до Латвії, зустрілися міністерка закордонних справ Латвійської Республіки Байба Браже та начальник ОВА В’ячеслав Чаус. Присутній також Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Андрейс Пілдеговічс.

SUN4Ukraine стартує: перша установча зустріч українських та європейських міст за участю Чернігова 11:34

Партнерська програма SUN4Ukraine офіційно стартувала минулого тижня у Мюнхені, об’єднавши 12 українських флагманських муніципалітетів із європейськими містами, що беруть участь у місії ЄС «Кліматично нейтральні та розумні міста».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:32

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 2 пожежі. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.

27 листопада: цей день в Україні і світі 09:31

День 1373 Російська агресія - Day 1373 Russian aggression

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини