Перерахувала 45 тисяч гривень за посилку від «друга з соцмереж»: поліція Чернігівщини застерігає громадян від онлайн шахраїв
Поліцейські закликають громадян не перераховувати гроші невідомим особам, які під приводом дружби чи романтичних стосунків втираються в довіру та під різноманітними приводами просять надіслати гроші.
Днями до поліції звернулась 61-річна мешканка одного з сіл Новобілоуської громади Чернігівського району, яка повідомила про те, що її ошукав «друг з соцмереж». Жінка розповіла, що кілька місяців тому в «Фейсбуці» вона познайомилася з іноземцем на ім’я Девід. В ході спілкування чоловік виказував симпатію до потерпілої і між ними зав’язалося тісне спілкування. В переписці «друг» повідомив, що відправив їй посилку з Сирії, в якій нібито були гроші та золота каблучка. Згодом потерпілій зателефонували з незнайомого номеру та повідомили, що вона має сплатити за доставку посилки.
Довірлива жінка перерахувала на невідомий банківський рахунок 45 тисяч гривень. Проте посилки так і не отримала. Коли ж зрозуміла, що її ошукали, то звернулась до поліції.
За цим фактом поліцейські відкрили кримінальне провадження за частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).
Поліція наполегливо рекомендує: ніколи не виконуйте вказівок незнайомих чи малознайомих осіб, які пов’язані з переведенням коштів на невідомі рахунки.
Відділ комунікації поліції Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
В Чернігові поліцейські затримали чоловіка, який завдав тяжких тілесних ушкоджень своєму сусіду 12:06
Оперативники Чернігівського райуправління поліції затримали чоловіка, причетного до завдання тяжких тілесних ушкоджень 49-річному містянину. Зловмиснику загрожує до 8 років позбавлення волі.
Яку допомогу можуть отримати чернігівці, чиє житло постраждало внаслідок атак рф 12:04
Армія російської федерації продовжує атакувати Чернігів, зокрема завдає ударів безпілотниками по житловій інфраструктурі міста. Внаслідок обстрілів зазнають пошкоджень і руйнувань будинки та квартири містян.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:55
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 3 пожежі, 1 випадок загибелі на водному об’єкті. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждали.
Чернігівщина — лідер чемпіонату України з біатлону! 11:54
З 17 по 22 грудня 2025 року в Яворові відбувся Чемпіонат України з біатлону серед юнаків та дівчат. Спортсмени Чернігівської області вибороли низку золотих, срібних і бронзових нагород та посіли І загальнокомандне місце.
29 грудня: цей день в Україні і світі 08:52
День 1405 Російська агресія - Day 1405 Russian aggression