На Чернігівщині оголошено судовий вирок організатору та членам озброєної банди розбійників
Суд призначив обвинуваченим терміни ув’язнення від 6 до 9 років з конфіскацією майна за вчинені ними розбійний напад, бандитизм, незаконне поводження зі зброєю, викрадення людини та заволодіння транспортним засобом.
Лідеру банди призначено також покарання за поширення злочинного впливу та втягнення неповнолітньої особи у злочинну діяльність.
Злочин, вчинений бандою, стався 13 січня 2022 року на території Ніжинського району. Розбійники напали на двох місцевих мешканців: фермера та його знайому. Чоловіки в масках вистрілили з травматичного пістолета чоловікові в ногу, а також пошкодили колеса автівки. У потерпілого відібрали понад 40 тисяч гривень, а у його знайомої – ювелірні прикраси. Після цього зловмисники зв’язали чоловіка і кинули його в багажник.
Автомобілем потерпілого розбійники намагалися дістатися Ніжина, та не змогли через пошкодження коліс, тож кинули транспортний засіб на дорозі.
В ході проведення оперативно-розшукових заходів поліцейські карного розшуку і кримінальної поліції області, Ніжинського районного відділу поліції та співробітники Чернігівського слідчого ізолятора встановили всіх причетних до злочину.
Слідчі за силової підтримки спецпідрозділу КОРД та процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури провели низку санкціонованих обшуків в оселях зловмисників. Підозрюваних було затримано.
Організатор злочину – 25-річний уродженець Ніжина – нині відбуває покарання за скоєння майнового злочину. Поліція встановила, що засуджений наочно знав ніжинського фермера. Знайшовши спільників «на волі», одним з яких виявився його неповнолітній родич, лідер угруповання організував розбійний напад на земляка.
За результатами розслідування обставин злочинної діяльності банди слідчі поліції підготували обвинувальні акти щодо всіх фігурантів за фактами:
бандитизму (стаття 257 Кримінального кодексу України);
незаконного заволодіння транспортним засобом, вчиненого організованою групою (ч. 3 ст. 289 ККУ);
викрадення людини, вчиненого організованою групою (ч. 3 статті 146 ККУ);
розбою, вчиненого організованою групою (ч. 4 ст.187 ККУ), які вчинені.
Лідер банди також додатково обвинувачувався у поширенні злочинного впливу (ч. 1 ст. 255-1 Кримінального кодексу України) та у втягненні неповнолітніх у протиправну діяльність (ч. 1 ст. 304 ККУ).
Розглянувши матеріали кримінального провадження, суд призначив лідеру угруповання покарання у вигляді позбавлення волі строком на 9 років. Його спільників засуджено до 8 з половиною та 6 років ув’язнення. Майно усіх трьох, окрім житла, за вироком суду буде конфісковано.


Відділ комунікації поліції Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
НМТ 2026: реєстрація, етапи та дати проведення – на брифінгу в ОВА 17:06
П’ятого березня стартувала реєстрація для участі в основних сесіях національного мультипредметного тесту (НМТ), яка триватиме до другого квітня. Про ключові аспекти цьогорічного тестування сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА розповів начальник Управління освіти і науки Чернігівської ОДА Юрій Музика.
Досягнення чернігівських школярів на обласному та всеукраїнському рівнях 17:02
Учні та учениці закладів освіти Чернігова здобули 19 перемог в обласному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад та 17 перемог у конкурсі-захисті Малої академії наук, а також уже мають перші досягнення на всеукраїнському рівні. Про це інформує начальник управління освіти Чернігівської міської ради Василь Білогура.
Організували незаконний виїзд чоловіка за кордон: повідомлено про підозру двом жителям Чернігівщини 17:01
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям Чернігівського району в організації незаконного переправлення військовозабов’язаного через державний кордон України, вчиненому за попередньою змовою групою осіб.
Безбар’єрне укриття: у Прилуцькому НРЦ відремонтовано укриття міжнародною гуманітарною організацією GER³ 10:16
Безпека дітей у закладах освіти є важливою умовою організації освітнього середовища, що забезпечує збереження безперервності освітнього процесу.
Працівника КП «Теплокомуненерго» відзначено Подякою Прем’єр-міністра України 10:11
Начальника цеху КП «Теплокомуненерго» Руслана Гончаренка відзначено Подякою Прем’єр-міністра України. Він увійшов до числа 44 фахівців із Донецької, Херсонської, Чернігівської, Вінницької та Одеської областей, а також столиці, яких нагородили за роботу із забезпечення життєдіяльності громад в умовах повномасштабної російсько-української війни.