У Чернігові запрацював Навчально-тренінговий центр соціальної роботи
Відкриття нового Навчально-тренінгового центру соціальної роботи стало можливим завдяки реалізації проєкту у співпраці з ПРООН, який мав декілька етапів та джерел фінансування.

Меблі та сучасна оргтехніка придбані коштом ЄС в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні». З ремонтними роботами у приміщенні допоміг БФ «Право на захист».
У центрі надаватимуть методичну допомогу громадам, проводитимуть навчання для надавачів соцпослуг, а також кандидатів для створення сімейних форм виховання.
Сьогодні тут відбулась перша робоча зустріч. Серед учасників – представники дотичних структурних підрозділів ОДА, Національної соціальної сервісної служби, неурядових організацій, надавачі соціальних послуг.
«До цього ми проводили навчання у підвальному приміщенні Обласного центру соціальних служб. Тепер, завдяки спільним зусиллям облдержадміністрації, Департаменту соціального захисту населення ОДА, колективу центру та партнерів, можемо організовувати його у приміщенні, яке відповідає сучасним вимогам», – каже директорка Чернігівського обласного центру соціальних служб Алла Кот.
Радниця голови ОДА Інна Чистенко наголосила, що для якісного надання соціальних послуг важливо навчитися підтримувати власне ментальне здоров’я та бути стійкими.
«Бажаю наснаги і відчуття ресурсності всім дотичним до даного простору. Ми щодня трансформуємо наш досвід у стійкість. А це – нескінченний ресурс. Наразі триває комунікаційна компанія «Ти як? Стійкість», покликана зібрати історії стійкості українців. Кожен з нас має свою, якою може поділитися зі світом», – зауважила Інна Чистенко та додала, що завантажити власну історію стійкості можна до 25 листопада на платформі Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».
Підтримка ментального здоров’я надавачів соціальних послуг – важливий напрям роботи Обласного центру соціальних служб. Так, постійно проводяться відповідні навчальні заходи. Один із них – курс «Самодопомога Плюс», розроблений Всесвітньою організацією охорони здоров’я для того, щоб навчити краще справлятися з несприятливими обставинами. Отримані знання фахівці зможуть використовувати у своїй роботі з вразливими категоріями населення.
Учасники зустрічі обговорили виклики сьогодення в соціальній сфері, подальшу співпрацю з розвитку та впровадження нових соціальних послуг, поділились досвідом щодо підвищення якості надання допомоги вразливим категоріям населення: сім’ям, де виховуються діти-сироти; ВПО, родинам військових; постраждалих від насильства в сім’ї тощо.
Також для присутніх провели психологічні вправи, спрямовані на зниження емоційної напруги, розвиток саморефлексії та позитивного мислення.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.