Розширення партнерських відносин і нові моделі співпраці: на Чернігівщині відбувся ІІ Форум місцевого розвитку
Другий Форум місцевого розвитку територіальних громад «Чернігівщина: від відновлення до розвитку» відбувся в обласному центрі сьогодні, 31 жовтня. Подібний захід – свого роду майданчик для обміну досвідом і пошуку спільних рішень у сферах відновлення та розвитку регіону
Участь у Форумі взяли представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, бізнесу, міжнародні партнери та громадськість. До конструктивного діалогу доєдналися, зокрема, Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Ілгварс Клява, Тимчасовий повірений у справах Французької Республіки в Україні Себастьєн Сюрен, керівниця напряму «Громадська безпека та відновлення» (ПРООН в Україні) Федеріка Діспенца, заступник міністра розвитку громад та територій України Олексій Рябикін, начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус та його перший заступник Костянтин Мегем, заступник голови обласної ради Дмитро Блауш.
«Україна, Чернігівщина зокрема, має безпрецедентну підтримку всього цивілізованого світу як на рівні держав, так і регіонів. Співпраця лише розширюється і з часом трансформується – від швидких рішень у 2022 році до масштабних ініціатив сьогодні. Дякую за підтримку кожній країні, яка з нами з перших днів повномасштабної війни. За понад два роки ми підписали багато угод, що сприяли відновленню області. Чи потрібно це зараз, коли ворог постійно завдає ударів? Скажу впевнено – потрібно. Потрібно людям, які живуть тут попри всі виклики війни», – зазначив у вітальному слові В’ячеслав Чаус.
Загалом Форум був поділений на кілька тематичних панелей. На одній із них – «Відновлення Чернігівщини: стратегічна роль партнерства» – Костянтин Мегем розповів про наявну ситуацію та виклики. Так, в області нині здійснюється співпраця із понад 550 закордонними партнерами, укладено 400 документів про співпрацю. Завдяки міжнародній та державній підтримці близько 50% пошкоджених ворогом об’єктів (і житла, і соціальної інфраструктури) вдалося відновити. Загалом же кількість пошкоджених / зруйнованих об’єктів сягає майже 15 тисяч. Ця цифра, на жаль, зростає через постійні обстріли прикордоння. Тому наразі актуальне питання щодо забезпечення житлом громадян, які покидають свої домівки.
Відчутна допомога міжнародних партнерів, в тому числі Латвії та УВКБ ООН, у встановленні модульних будинків, яких в області налічується близько 250. Це сприяє поверненню людей додому.
З-поміж викликів перший заступник голови ОДА виділив створення безпечного простору у громадах (насамперед йдеться про укриття) та посилення енергонезалежності.
Якщо ж говорити по подальшу співпрацю, то вона має бути взаємовигідною і корисною для всіх: Чернігівщині також є чим поділитися. Така взаємодія вже налагоджується між лікарнями та закладами освіти.
Пан Ілгварс Клява наголосив, що у центрі підтримки, яку надає Латвія, – люди. Пріоритетом у 2022-му було відновлення житла. Зараз акценти змістилися на школи та медичні об'єкти. Посилюватиметься психологічна і реабілітаційна складова допомоги. Активно налагоджуються горизонтальні зв'язки.
«Ми заохочуємо власним досвідом долучатися до процесу міжнародну спільноту», – каже Надзвичайний і Повноважний Посол Латвії.
З часом дещо трансформувалася і підтримка уряду Франції: від гуманітарної допомоги, юстиції та відновлення триває перехід у фазу відбудови. Себастьєн Сюрен зазначив, що для цього мобілізуються різні інструменти (урядові та неурядові).
Три ключові напрями допомоги ПРООН озвучила Федеріка Діспенца – безпека; підготовка до реінтеграції ветеранів; залучення молодих людей, створюючи привабливе для них середовище.
«Ми хочемо перейти від гуманітарної частини до розвиткової. Йдеться про інвестиції, де в центрі – громади», – зазначила представниця ПРООН в Україні.
Учасники Форуму також обговорили роль міжнародних партнерів у посиленні соціального та економічного потенціалу регіону, підвищення спроможності громад реалізовувати розвиткові проєкти завдяки міжнародній підтримці, важливість міжрегіонального та міжмуніципального співробітництва, користь міжнародних територіальних партнерств для розвитку та наближення до ЄС. Представники громад, зі свого боку, мали змогу поділитися власними практиками, реалізованими у співпраці з міжнародними партнерами.
Форум організовано Чернігівською обласною військовою адміністрацію у партнерстві з ПРООН в Україні в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні» за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
Президентську відзнаку «Золоте серце» отримала волонтерка з Чернігівщини Оксана Тунік-Фриз 16:50
За вагомий особистий внесок у надання волонтерської допомоги та розвиток волонтерського руху відзнакою Президента України «Золоте серце» нагороджена Оксана Тунік-Фриз.
Головний фінансовий документ Чернігова: виконком схвалив проєкт бюджету на 2025 рік 16:18
Сьогодні, 6 грудня виконавчий комітет Чернігівської міської ради схвалив пропозиції проєкту бюджету Чернігівської міської територіальної громади на 2025 рік.
Директору комунального підприємства повідомлено про підозру у незаконному видобуванні питних підземних вод 15:54
За процесуального керівництва Прилуцької окружної прокуратури повідомлено про підозру директору одного з комунальних підприємств Прилуцького району у незаконному видобуванні корисних копалин загальнодержавного значення (питних підземних вод), вчинене службовою особою з використанням службового становища (ч. 3 ст. 240 КК України).
Спільна праця аудиторів та Прилуцької міської ради сприяє вдосконаленню процесу управління в громаді 15:31
Аудитори Чернігівщини провели державний фінансовий аудит бюджету Прилуцької міської територіальної громади за період з 01.07.2021 по 31.03.2024 та зафіксували низку чинників, що мали негативний вплив на ефективність роботи та призвели до упущених вигод і неефективних витрат на загальну суму понад 75 млн грн.
Бюджети Чернігівщини у листопаді 2024 року отримали 2,1 мільярди гривень податків 14:50
Головне управління ДПС у Чернігівській області висловлює вдячність платникам податків за сумлінну сплату податків та підтримання економічної безпеки нашої держави, забезпечення фінансовими ресурсами Збройних Сил України, бюджетної сфери, соціальних виплат та відновлення інфраструктури.