Моніторингові дослідження повітря Чернігівщини та води в річках навколо обласного центру не виявили значних відхилень від норми
Контроль за станом повітря і поверхневих вод області здійснюється щорічно на замовлення Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА.

У першій декаді жовтня завершено другий етап досліджень на визначення гострої токсичності поверхневих вод в річках Білоус, Десна та Стрижень навколо Чернігова, зразки відбиралися у 17 створах.
Варто зауважити, що для визначення якості води в річках проведені дослідження тест-об’єктів типових мешканців місцевих гідроекосистем, представників гіллястовусих рачків виду Daphnia magna Straus.
Метод базується на встановленні різниці між кількістю загиблих дафній у воді, що тестується (дослідна), та воді, в якій дафнії утримуються (контрольна). Методика визначення токсичності води передбачає підрахунок кількості живих тест-об’єктів і спостереження за зміною їх стану протягом певного часу. Критерієм гострої токсичності є загибель понад 50 % дафній за 96 годин біотестування. Цей метод є одним із технічно простих, більш чутливим за хімічний і дає цілком достовірну інформацію про токсичність води.
«За результатами проведених досліджень, вода в річках навколо обласного центру не чинить гостру токсичну дію на тест-об’єкти. Кількість загиблих дафній відносно контролю за результатами досліджень наступна: р. Білоус – від 13,0 % до 30,0 % (зразки поверхневої води відбиралися у п’яти створах); р. Десна – від 3,2 % до 20,0 % (у восьми створах); р. Стрижень – від 17,5 % до 27,8 % (у чотирьох створах)», – повідомив керівник профільного департаменту Олександр Лось.
Також упродовж 5 місяців, починаючи з червня, здійснювався контроль за станом атмосферного повітря області. Зокрема, Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України в чотирьох містах (Бахмач, Корюківка, Ніжин та Прилуки) провів дослідження проб повітря на вміст забруднювальних речовин: діоксиду сірки, діоксиду азоту, бензолу, оксиду вуглецю, твердих часток – пилу та важких металів (свинцю, кадмію, ртуті, нікелю).
Аналіз атмосферного повітря у Бахмачі та Корюківці здійснюється в зоні впливу автотранспорту на території житлових забудов, у Прилуках – біля заводу «Пластмас», у Ніжині – на спортивному майданчику гімназії № 9 біля ПрАТ Завод «Ніжинсільмаш».
Вміст забруднювальних речовин в атмосферному повітрі Чернігівщини – в межах гранично допустимих концентрацій.
Нагадуємо, що з результатами проведених досліджень можна ознайомитися на офіційному вебсайті Департаменту в рубриці «Стан довкілля області» (підрубрики "Моніторинг поверхневих вод" та "Моніторинг атмосферного повітря").
Контроль за станом основних компонентів довкілля Чернігівщини здійснювався в межах регіональних природоохоронних програм коштом обласного фонду охорони навколишнього природного середовища. Видатки склали майже 175 тисяч гривень.
За повідомленням Департаменту екології та природних ресурсів
Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.