Новий проєкт Expertise France на Чернігівщині – EU4Innovation East
Ще один проєкт з підтримки відновлення та відбудови Чернігівської області презентували 2 жовтня команді ОВА представники французького агентства міжнародного технічного співробітництва Expertise France.
Регіональна програма EU4Innovation East, фінансована Євросоюзом, спрямована на підтримку п’яти країн в регіоні Східного партнерства, серед яких і Україна. Expertise France відповідає за розробку та реалізацію проекту. А уряд Франції співфінансує проєкт безпосередньо на розвиток стартапів та інновацій в Україні, зокрема і в Чернігівській області.
До прикладу, EU4Innovation East передбачає підтримку науково-мистецького центру «Перемога» при Національному університеті «Чернігівська політехніка», впровадження інновацій у галузі сільського господарства, розвиток бізнес-стартапів тощо.
Жульєн Шмітт, керівник проєкту, у розмові з представниками Чернігівської ОВА зазначив:
«Наша програма розрахована на 4 роки. Це досить тривалий період, тож потрібно все спланувати належним чином. Ми повинні подумати і про короткотермінові плани, і про подальшу перспективу. Дуже важливо зосередитися на пріоритетних напрямках, розібратися, що найважливіше. Тоді наша підтримка буде цілеспрямованою і максимально корисною. Тому сподіваємося на співпрацю з вашого боку, обмін думками».
Оскільки EU4Innovation East охопить декілька напрямків розвитку регіону (сільське господарство, бізнес), то з іноземною делегацією поспілкувалися заступник голови ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Зенченко, а також представники Департаментів агропромислового та економічного розвитку, управління освіти та науки ОДА.
«Ми завжди відкриті до співпраці, готові відповідати на будь-які запити, ми зацікавлені в тому, щоб проєкти принесли максимальну користь», – наголосив Сергій Зенченко.
А Олександра Хомик, директорка Департаменту економічного розвитку ОДА, додала, що дякуючи міжнародним організаціям, Чернігівщина продовжує розвиватися.
«Ваша підтримка допомагає нам вистояти», – акцентувала вона.
Поцікавилися представники Expertise France і проєктами, які вже працюють на теренах Чернігівщини (як державні, так і від іноземних донорів), з метою зосередити увагу на актуальних потребах, які залишаються в регіоні.
За словами Олександри Хомик, вагомим питанням для Чернігівщини залишається розвиток бізнесу. Допомагає в цьому як держава (програма кредитування «5-7-9%», гранти тощо), так і міжнародні організації, які проводять консультаційні заходи, надають грантову допомогу бізнесу. Програма розвитку ООН (UNDP), Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), Міжнародна організація з міграції (МОМ) та інші іноземні донори підтримують як економіку, так і інші галузі: освіту, медицину тощо.
З огляду на те, що проєкт EU4Innovation East націлений на розвиток економіки з використанням цифрових рішень, то про напрацювання в цій сфері розповів Сергій Зенченко.
«Наразі у нас є чітко визначені вектори, де ми працюємо. Це розвиток широкосмугового доступу до Інтернету, цифрових адміністративних послуг та кібербезпека. ОВА спільно з громадами активно працює над розвитком програмного забезпечення для протидії кібератакам, розбудові серверів та локальної мережі. Приміром, ми співпрацюємо з Фондом східної Європи, який реалізує проєкт з кібербезпеки в Менський громаді «Цифровий щит», – розповів заступник голови ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.
У планах донорів – провести зустрічі з студентами та викладачами вищих навчальних закладів регіону, а також з підприємцями.
Відтак, того ж дня представники делегації відвідали Науково-мистецький центр «Перемога» при «Чернігівській політехніці» та Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН.
Зустріч з міжнародними донорами відбулася на базі Регіонального офісу міжнародного співробітництва.
Регіональний офіс міжнародного співробітництва — ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
Girls Leadership Academy 6.0 / Академія лідерства для дівчат 6.0: від усвідомлення – до дій 11:43
Проєкт “Girls Leadership Academy 6.0 / Академія лідерства для дівчат 6.0” – це простір, створений для підтримки дівчат 14-16 років із різних куточків України у розвитку лідерських навичок, розуміння себе та світу навколо.
СБУ викрила на Чернігівщині підпалювача, який на замовлення рф знищив військове авто та намагався втекти за кордон 11:33
Контррозвідка Служба безпеки викрила на Чернігівщині зловмисника, який за вказівкою куратора з рф знищив військовий автомобіль, що використовувався для забезпечення підрозділів Сил оборони України та намагався втекти з країни.
У січні 2026 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 946 мільйонів гривень податків та зборів 11:30
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень 2026 року надійшло 946 млн грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми до обласного бюджету спрямовано 111 млн грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
Можливості для розвитку: що пропонує громадам Чернігівщини «U-LEAD з Європою» у 2026 році 10:20
Команда Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Чернігівській області представила головам громад регіону результати роботи за 2025 рік та окреслила нові можливості співпраці у 2026 році. Під час зустрічі йшлося про навчальні програми, консультаційну підтримку та нові ініціативи для розвитку громад.
Надзвичайні події в області за останню добу 09:35
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 4 пожежі.