За працевлаштування ВПО передбачено компенсаційні виплати
На сьогодні 2 компенсаційні програми покликані стимулювати роботодавців брати на роботу переселенців. І це економічно вигідно.
Одна з них – діє на період воєнного стану та протягом 30 календарних днів після його скасування і роботодавці можуть розраховувати на компенсацію витрат на оплату праці ВПО (у яких довідки про взяття на облік ВПО видані після 24 лютого 2022 року).
Щомісячний розмір такої компенсації на сьогодні – 8 000 грн. і вона надається до 3 місяців - за працевлаштування ВПО, до 6 місяців - за працевлаштування ВПО з інвалідністю.
Загалом цього річ (станом на 21.08.2024 р.) в області компенсацію витрат на оплату праці ВПО під час дії воєнного стану отримали 76 роботодавців, працевлаштувавши 114 переселенців. На оплату їх праці з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття виплачено 2,3 млн грн.
Для отримання компенсації роботодавцю необхідно не раніше, ніж через 5 календарних днів після працевлаштування ВПО, подати до центру зайнятості заяву та пакет документів, який містить: копію наказу про працевлаштування особи; відомості про працівників, які є застрахованими особами (ПІП, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта); копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
Це можна зробити через портал Дія https://is.gd/xNWp5W; особисто під час відвідування центру зайнятості або надіславши на адресу електронної пошти.
Крім того, діє ще одна компенсаційна програма, згідно з якою служба зайнятості компенсує роботодавцю фактичні витрати на оплату праці за працевлаштування на умовах строкових трудових договорів зареєстрованих безробітних з числа ВПО.
Загальна тривалість такої компенсації - 6 місяців, а сума компенсації за місяць не може перевищувати двох мінімальних заробітних плат, тобто на сьогодні - це 16000 грн.
У поточному році (станом на 21.08.2024 р.) цією програмою фінансової підтримки скористалися 15 роботодавців області, а 17 безробітних з числа ВПО отримали роботу. На оплату їх праці з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття відшкодовано 656,0 тис. грн.
Пресслужба обласного центру зайнятості
Останні новини Чернігівщини
Жінки за сприяння служби зайнятості опановують «чоловічі» професії 10:36
Є люди, які не бояться починати все спочатку. Історія Валентини Будько з Бахмача — саме про це.
З початку дії програми «єВідновлення» на Чернігівщині схвалено 6,7 тисячі заяв на майже 3 мільярда гривень 09:24
Про стан реалізації в області програми «єВідновлення» розповів сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА начальник Управління містобудування та архітектури ОДА Сергій Куреня.
Куликівець Артур Мнацаканов — серед переможців Міжнародного екологічного конкурсу дитячого малюнка 09:24
У Національній бібліотеці України для дітей 11 травня відбулася урочиста церемонія нагородження переможців Міжнародного екологічного конкурсу дитячого малюнка «Майбутнє планети — у наших руках!». Серед переможців — Артур Мнацаканов, який зайняв III місце у віковій категорії 8-11 років.
"Грошова допомога" обернулась втратою 9 тисяч гривень 09:21
Хотів отримати «грошову допомогу», натомість втратив понад 9 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв