Оформлюючи "допомогу" жінка втратила майже 28 тисяч гривень
В соцмережах аферисти поширюють фейкові оголошення про оформлення «грошової допомоги». Поліцейські закликають громадян не переходити за подібними посиланнями та не передавати стороннім особам дані своїх банківських карток і паролі нібито для «зарахування грошей».
До поліції звернулась 45-річна мешканка обласного центру із повідомленням про те, що з її банківських рахунків зникло майже 28 тисяч гривень. Жінка розповіла поліцейським, що в одній із соціальних мереж в «батьківській» групі отримала смс-повідомлення про отримання «грошової допомоги» з текстом: «Добрий день усім! 20 хв. назад оформила виплату від держави, на карту банку, тільки що прийшли 14700 грн., спробуйте також поки є така можливість». Зацікавившись пропозицією, жінка перейшла за посиланням, вказаним в оголошенні. Після цього заявниця вводила чотиризначні коди, що надходили їй повідомленнями. Після виконання цих умов з її банківських карток зникли всі гроші.
Нині поліція розшукує причетних до шахрайства у рамках кримінального провадження, відкритого за частиною 4 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).
Поліція наполегливо рекомендує: якщо вам пропонують «натиснути, щоб отримати грошову допомогу», або «заповнити заявку на виплати від міжнародних організацій» – ігноруйте такі вказівки та не переходьте за посиланням! Так діють шахраї! Будь-яка соціальна допомога не оформлюється в соцмережах, для цього слід звернутися до державної установи, ЦНАПу тощо.
хотіла отримати «грошову допомогу» натомість втратила майже 28 тисяч гривень: чернігівська поліція вкотре застерігає від шахраїв
Останні новини Чернігівщини
Прокуратура через суд стягнула з лісгоспу майже 1,4 млн грн шкоди, завданої незаконною порубкою дерев 11:54
Господарський суд Чернігівської області у повному обсязі задовольнив позов Новгород-Сіверської окружної прокуратури та зобов’язав ДП «Новгород-Сіверськрайагролісгосп» відшкодувати майже 1,4 млн грн шкоди, завданої незаконною порубкою дерев.
У Корюківській громаді працює мобільна соціальна служба 11:51
На Корюківщині запроваджено новий формат соціальної підтримки, який дозволяє оперативно реагувати на потреби мешканців, особливо у віддалених населених пунктах. З червня тут працює мобільна соціальна служба – на базі місцевого Центру надання соціальних послуг.
3740 звернень щодо домашнього насильства: у Чернігівській ОВА відбулося засідання профільної робочої групи 11:48
Напередодні старту Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» у Чернігові провели засідання робочої групи з питань координації гуманітарної відповіді на гендерно зумовлене насильство у співпраці та за підтримки Сабкластеру з питань гендерно зумовленого насильства та Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні.
У Чернігові поліцейські оперативно встановили і затримали грабіжника 11:46
Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції спільно з патрульними поліцейськими «за гарячим слідом» встановили 18-річного молодика, причетного до відкритого заволодіння мобільним телефоном 50-річної чернігівки.
Чернігівські поліцейські перекрили канал незаконного поширення психотропних речовин 11:45
Оперативники Чернігівського районного управління поліції викрили 42-річного чоловіка, який займався розповсюдженням особливо небезпечних психотропних речовин. Зловмисника затримано, йому загрожує до 10 років позбавлення волі.