Відбулося засідання погоджувальної ради. Депутати Чернігівради готуються до засідання сесії
13 серпня відбулося засідання погоджувальної ради в процесі підготовки до 42-ої (позачергової) сесії Чернігівської міської ради VIIІ, яка запланована на 16 серпня.
До того моменту питання порядку денного будуть опрацьовані депутатськими комісіями. На розгляд сесії виноситься 63 питання, а також «Депутатські запити» та «Різне».
– На сесію виноситься багато питань. Вони стосуються і ЗСУ, і життєдіяльності міста, і, чесно кажучи, дуже багато земельних питань, які потрібно вирішити, і дуже багато підприємців звертається щодо цього, – говорить в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако. – Першочергово, традиційно предаємо обладнання нашим захисникам, які робили заявки на міську раду. Загалом на шість мільйонів гривень.
Також пропонується внести зміни до Програми розвитку освіти міста Чернігова на 2022-2024 роки.
– Даємо право управлінню ЖКГ на об'єктах освіти робити благоустрій. Це нам потрібно, щоб на території школи №13, яка ремонтується коштом швейцарських партнерів, коштом міського бюджету зробити благоустрій і освітлення, – пояснив Ломако.
Серед питань – внесення змін і доповнень до бюджету Чернігівської міської територіальної громади на 2024 рік.
– Прохання уважно їх подивитися на комісіях і підтримати. Там є низка важливих напрямків: школа №13, оборонні споруди, додаткові кошти для встановлення генераторів у пунктах незламності у школах, благоустрій модульного містечка на вул. В. Дрозда, ремонт дахів у школах №5 та №16 тощо, – звернув увагу депутатів в.о. міського голови.
Буде два звернення Чернігівської міської ради до Верховної Ради та Кабінету Міністрів:
До Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України щодо зарахування до бюджетів територіальних громад податку на доходи фізичних осіб у 2025 році.
Про звернення Чернігівської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо фінансового забезпечення діяльності Чернігівської міської військової адміністрації.
– Перше звернення стосовно ПДФО. Минулого року рішенням Верховної Ради держава вилучила у громад частково ПДФО на напрямок оборони і військових. Але ми і далі продовжуємо допомагати військовим. При цьому у нас дуже багато робіт із підготовки до зими, підтримці інфраструктури і т.д. А також звертаємось до держави, щоб не змінювалася пропорція і 64% від ПДФО залишалося в бюджетах громад.
І звертаємось стосовно врегулювання питання фінансування військової адміністрації. Тому що Закон говорить, що воно ведеться з двох джерел: місцевий бюджет – по місцевому самоврядуванню, державний – по воєнному стану. А Постанова Кабміну тільки на місцевий бюджет покладає. Тому ми звертаємось до Уряду – надати субвенцію на фінансування та утримання військової адміністрації у місті Чернігові, – пояснив в.о. очільника міста.
З порядком денним 42-ої (позачергової) сесії Чернігівської міської ради VIIІ скликання ознайомитися можна тут.
Пресслужба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 10:00
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортна пригода, 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.
26 лютого: цей день в Україні і світі 08:59
День 1464 Російська агресія - Day 1464 Russian aggression
Анатолій Миколайович Степаненко із Срібнянської громади — Герой України. Посмертно. 16:44
Найвище звання та орден «Золота Зірка» присвоїв своїм Указом Президент Володимир Зеленський. Документ підписаний 24 лютого 2026 року, в четверту річницю повномасштабної війни.
П’ятнадцять років ув’язнення: на Чернігівщині суд виніс вирок обвинуваченому у сексуальному насильстві щодо власної малолітньої доньки 16:13
Ніжинський міський суд Чернігівської області виніс вирок обвинуваченому у сексуальному насильстві щодо його доньки. Чоловік проведе за гратами 15 років.
На Чернігівщині росіяни продовжують атаки мирного населення: поліцейські задокументували воєнний злочин 15:22
Вчора ввечері росіяни поцілили дроном по території домогосподарства в одному з сіл Новгород-Сіверського району – поранення зазнав неповнолітній хлопчик, який в цей час був на подвір’ї. Дитину госпіталізували до лікарні.