Трисерійний фільм «Битва за Чернігів» став лауреатом премії імені Івана Франка
Трисерійний документальний фільм «Битва за Чернігів» команди Суспільне Чернігів став лауреатом премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності у 2024 році у номінації «За кращий твір у телевізійній сфері». Про це йдеться на сайті Держкомтелерадіо. Всього у номінації змагалися 6 робіт.
Ще одним лауреатом премії від команди Суспільного в номінації «За кращий твір у радіомовній сфері» став проект Радіо Культура «ППО. Протипанічна оборона». Загалом, на премію імені Івана Франка подали 29 творів різних жанрів. Премія у розмірі 10-ти тисяч гривень присуджується у 4-х номінаціях шляхом відкритого голосування комітету.
«Трисерійна документальна стрічка «Битва за Чернігів» — епохальна робота, не одного року чи дня. Хотілося, щоб цей фільм переглядали, оцінювали і бачили його актуальність через два, десять чи навіть п'ятдесят років після прем’єри. Приємним сюрпризом стала перемога “Битви за Чернігів” у престижній національній премії Івана Франка. Ще раз хочу подякувати всій команді, яка працювала над фільмом. Переконаний, що попереду в нас ще багато перемог», — каже Андрій Тіток, автор документального проєкту, продюсер новин Суспільне Чернігів.
Читайте також: Фонд «Повернись живим» та Суспільне провадять кампанію на підтримку українських військових
Героями «Битви за Чернігів» стали військові — оборонці Чернігова. Це погляд на події лютого-березня 2022 року як професійних воїнів, так і добровольців, як солдатів-новобранців, так і генералів та полковників. Команда проєкту — Андрій Тіток, Алла Скорик, Микола Іванчик, Олександр Поліщук та Дмитро Сахон.
У першій серії «Битви за Чернігів»:
як росіяни готувались до нападу на Україну та скільки російських військ йшло захоплювати Чернігів?
Яке значення мало місто в планах росіян, та як відбувалося вторгнення на Чернігівщину?
Місця перших боїв за Чернігів та де Збройні Сили громили перші колони росіян?
Що пішло не так у плані оборони Чернігівщини 24 лютого і чому Леонід Хода вважає, що це дозволило відбити російську навалу?
Якої довжини була найбільша колона російських військ біля Чернігова?
Як росіяни намагалися захопити аеродром «Півці» і що їм завадило це зробити?
У другій серії «Битви за Чернігів»:
бій на гіпермаркеті «Епіцентр»: як бійцям ЗСУ вдалося взяти в полон російського комбата Щьоткіна?
Росіяни обходять Чернігів із заходу: чому вони намагалися знищити позицію «Спарта»?
Чернігівська «Чорнобаївка»: чому цієї слави набуло село Шестовиця і скільки там знищили росіян?
«Віджатий» блокпост та засідка: як генерал-майор Ніколюк воював з росіянами в Ягідному?
Спроби оточити Чернігів: як російську армію розгромили у Количівці?
Бої за Лукашівку: як загинули брати росіяни Бутусіни, які воювали на стороні України?
У третій серії «Битви за Чернігів»:
як наші воїни боролися з російськими літаками. Історія про легендарне збиття літака пілота Красноярцева;
як російська армія знищувала Чернігів, звідки та чим били по місту, як наші військові цьому протидіяли, як їм допомагало місцеве населення, як працювали аеророзвідка та коректувальники?
Найбільш драматичні за час блокади Чернігова бої в Новоселівці, бої на горі, захід російських військ на лижну базу, де до вторгнення тренувались наші спортсмени;
як росіяни намагалися повністю оточити Чернігів, як знищили автомобільний міст, як перевозили вантажі у цей період?
Російські ДРГ у Чернігові: чому росіяни знищили готель «Україна» та стадіон імені Гагаріна?
Що підштовхнуло росіян до «жесту доброї волі» 29 березня, яку роль у цьому зіграли захисники Чернігова, як ЗСУ планували «Лукашівський котел»?
Нагадаємо, Премія імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності — щорічна літературна премія, яка присуджується авторам нових оригінальних публіцистичних творів у галузі інформаційної діяльності, що сприяють утвердженню історичної пам'яті народу, його національної свідомості та самобутності, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства. Премія присуджується Державним комітетом телебачення і радіомовлення України з 2004 року щорічно до дня народження Івана Франка — 27 серпня.
Суспільне Мовлення
Останні новини Чернігівщини

Послуги служби зайнятості ветеранам війни 11:45
Щоб допомогти ветеранам війни адаптуватися до мирного життя, знайти роботу і побудувати кар’єру, служба зайнятості пропонує їм низку дієвих послуг та заохочує роботодавців працевлаштовувати таких громадян.
Ракетний удар по Чернігову в ніч на 17 червня 11:42
У ніч на 17 червня 2025 року по території міста Чернігів було завдано ракетного удару. На щастя, жертв серед цивільного населення немає.
Ще у чотирьох громадах Чернігівщини з’явилися консультанти з ментального здоров’я 11:41
Мова про Городнянську, Коропську, Борзнянську та Іванівську ТГ. Консультанти займатимуться каскадуванням активностей та заходів регіонального рівня до рівня громад, здійснюватимуть оперативну комунікацію, масштабуватимуть послуги психосоціальної підтримки.
За позовом Новгород-Сіверської окружної прокуратури забезпечено збереження лісових насаджень 11:39
На органи місцевого самоврядування покладається обов’язок віднесення самосійних лісів до самозалісених ділянок та їх використання виключно за цільовим призначенням, з метою недопущення їх знищення (вирубування).
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:26
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 дорожньо-транспортні пригоди. Внаслідок цих подій 3 особи постраждали.