Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 8 січня, 13:39:00

Чернігівські медійники навчалися використовувати інструменти штучного інтелекту

16.07.2024   14:55Агенцiя

Друга група чернігівських медійників пройшла тренінг “Використання ШІ у роботі локальних медіа: базовий рівень”, який 13 - 14 липня організував регіональний хаб Інституту масової інформації “Медіабаза Чернігів”.

Експерт з цифрової безпеки в Nadiyno.org Павло Бєлоусов радить користуватися платною версією ChatGPT, адже є можливість не лише працювати із текстовими матеріалами, а й файлами (картинками, документами, таблицями). Окрім того, в платній версії можна створити свій власний “чат-бот” ChatGPT та підлаштувати його виключно під свої потреби.
До прикладу, у вкладці Knowledge можна поділитися зі штучним інтелектом найкращими своїми статтями і тим самим навчити ChatGPT писати статті у вашому стилі та подачі. Єксперт наголошує на тому, що ChatGPT можна натренувати так, щоб перевірити, чи написати ШІ-текст буде вкрай важко.
Також Павло Бєлоусов порадив інші сервіси штучного інтелекту:
 Claude - той самий ChatGPT, але працює на іншій моделі;
 Gemini (версія від Google);
 ZeroGPT – можна перевірити текст на використання у ньому штучного інтелекту;
 Pinpoint – дозволяє медійникам працювати із великою кількістю текстів та допомагає розшифровувати відео- та аудіофайли;
 Vizard – можна завантажувати аудіо для розшифровки.
 Рerplexity – можна використовувати у своїх матеріалах у якості бази знань.
Керівник регіонального хабу Інституту масової інформації “Медіабаза Чернігів” Павло Пущенко зауважив, що тема використання інструментів штучного інтелекту в роботі медіа виявилась настільки актуальною серед чернігівських медійників, що довелося замість одного тренінгу проводити два:
“Ми отримали близько трьох десятків зголошень на навчання по ШІ. Тому вирішили організувати дві групи для занять. Адже практичний підхід до проведення тренінгів передбачає індивідуальну увагу до кожного учасника, тому з великою групою працювати немає можливості.”
Захід відбувся за підтримки Посольства США в рамках реалізації проєкту  “Підтримка діяльності локальних медіа Чернігівської області”.
Нагадаємо, що перший практикум для чернігівських журналістів  з використання ШІ відбувся 29-30 червня 2024 року.


 

Останні новини Чернігівщини

Поліція працює на місці ДТП у Ніжинському районі 10:40

Сьогодні ввечері до поліції надійшло повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду, що сталася на автодорозі поблизу села Лихачів Ніжинського району.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:37

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 11 осіб постраждали.

8 січня: цей день в Україні і світі

8 січня: цей день в Україні і світі 08:31

День 1415 Російська агресія - Day 1415 Russian aggression

Увага! Погіршення погодних умов!

Увага! Погіршення погодних умов! 18:25

Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Чернігівській області попереджає водіїв про значне погіршення погодних умов 7-11 січня 2026 року, що вплине на обстановку на дорогах.

Чернігівський онкоцентр отримав гуманітарну допомогу від міжнародних партнерів 17:19

Засоби гігієни, дезінфекційні та лікарські засоби, а також медичні витратні матеріали передали сьогодні Чернігівському медичному центру сучасної онкології представники Благодійного фонду «Help-Ua». Таку гуманітарну допомогу заклад отримує не вперше.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини