Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 13 липня, 02:53:25

Ювенальні прокурори домоглися в суді стягнення до місцевого бюджету штрафних санкцій у розмірі понад 350 тис. грн за неналежне виконання договірних зобов’язань

13.06.2024   14:10Агенцiя

За принципової позиції ювенальних прокурорів Господарським судом Чернігівської області визнано недійсними додаткові угоди про продовження строку виконання підрядних робіт за договором про публічні закупівлі та стягнуто до місцевого бюджету штрафні санкції за прострочення виконання зобов’язань у розмірі понад 350 тис. грн.

Встановлено, що у грудні 2021 року між органом місцевого самоврядування однієї з територіальних громад Чернігівщини та приватним суб’єктом господарювання укладено договір про закупівлю за державні кошти послуг з капітального ремонту внутрішньої системи опалення на альтернативному виді палива в підпорядкованому закладі освіти.  
В подальшому, між сторонами, в порушення вимог бюджетного законодавства, укладено дві додаткові угоди, згідно з якими безпідставно внесено зміни до істотних умов договору та продовжено строк виконання робіт від визначеної у договорі дати. У суді сторони посилалися на військовий стан та неможливість виконання зобов’язань через надто короткі строки.
Проте прокурором у суді доведено, що наведені форс-мажорні обставини через введений у державі військовий стан виникли майже через два місяці після закінчення визначеного договором строку, а тому не могли перешкодити своєчасному виконанню підрядних робіт. Водночас продовження майже на рік договірних зобов’язань не призвело до їх виконання, у зв’язку з чим умови закупівлі залишилися невиконаними, а договір між сторонами розірвано.
Вказана справа тривалий час слухалася судами трьох інстанцій і за результатами нового судового розгляду, після повернення із Верховного Суду, наведені прокурором порушення визнано обґрунтованими.
Суд зробив висновок, що настання несприятливих наслідків в господарській діяльності юридичної особи є її власним комерційним ризиком, на основі якого і здійснюється підприємництво, а відсутність будь-яких доказів на підтвердження існування об’єктивних обставин, що унеможливили виконання робіт, обумовлених договором, доводить незаконність оспорюваних прокурором угод та тягне за собою відповідальність у вигляді сплати штрафних санкцій.
 

Останні новини Чернігівщини

Поліція розслідує обставини смертельної ДТП у Ніжинському районі 16:12

11 липня близько 17-ї години до поліції надійшло повідомлення про те, що на трасі М-02 « Кіпті-Глухів-Бачівськ» поблизу Батурина сталася дорожньо-транспортна пригода, внаслідок якої загинула людина.

Підлітки зі Сновщини взяли участь у менторській програмі "Покоління Перемоги" 15:39

Досягати спільних цілей навчилися десятикласники та десятикласниці Сновської громади під час участі в менторській програмі «Покоління перемоги» від GoGlobal. Крім цього, надолужили прогалини зі шкільних предметів, удосконалили свої комунікаційні навички та підтягнули фінансову грамотність.

Майже мільярд гривень компенсацій: на Чернігівщині триває реалізація програми «єВідновлення» 15:15

Програма «єВідновлення», яка передбачає надання компенсації за пошкоджене та зруйноване житло, реалізується в області більше року. За цей час на Чернігівщині нараховано компенсацій на майже мільярд гривень.

Чотири ліцеї та 23 гімназії. У Чернігові перепрофілювали заклади загальної середньої освіти 14:33

Тобто, змінили тип шкіл та затвердили їхні статути у новій редакції. Відповідне рішення затверджене на 41-й (позачерговій) сесії Чернігівської міської ради VIIІ скликання 10 липня.

Чернігівські поліцейські розкрили крадіжку грошей з втраченої банківської картки 13:48

Оперативники Чернігівського райуправління поліції викрили зловмисницю, яка привласнила знайдену банківську картку, а потім викрала з неї 180 тисяч гривень.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини