Про перспективи відновлення спортивної інфраструктури: в області відбулося виїзне засідання профільного Комітету ВРУ
Народні депутати від Чернігівщини, члени Комітету з питань молоді і спорту ВРУ, представники профільних міністерств сьогодні спільно з посадовцями ОВА, зокрема начальником В’ячеславом Чаусом, головою обласної ради Оленою Дмитренко; тренерами, спортсменами, керівниками відповідних установ обговорювали можливості відновлення спортивної інфраструктури та визначали алгоритм, який дозволить динамічно запустити цей процес.
На Чернігівщині 12 спортивних об’єктів в результаті обстрілів і бомбардування були зруйновані або частково пошкоджені, серед яких і повністю знищені дві центральні споруди – бази олімпійської підготовки державного значення (з біатлону та важкої атлетики).
«Ми маємо намір не просто відновити зруйновані об’єкти, а збудувати на їх місці нові сучасні спортивні комплекси європейського рівня. Окрім того, не полишаємо прагнення все ж реалізувати проєкти будівництва, що були передбачені на 2022 рік: Палац спорту, Льодова арена, Урбан Парк», – наголосив В’ячеслав Чаус.
Варто зазначити, що попри всі завдані збитки, жоден спортивний заклад не припинив своєї роботи, спортсмени продовжують активно тренуватись. Втім, питання якісної підготовки в таких умовах залишається відкритим.
За словами заступника Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції Андрія Чеснокова, для відновлення спортивної інфраструктури Чернігівщини потрібно 16,5 млн доларів. Пріоритетним є відновлення Олімпійського навчально-спортивного центру «Чернігів». Цей об’єкт є дуже важливим для розвитку футболу, боксу, важкої та легкої атлетики. Тому його необхідно розбудувати за всіма діючими олімпійськими стандартами.
Не менш важливим питанням є відновлення навчально-спортивної бази з лижного спорту. Об’єкт має стати ключовим для Чернігівської області у напрямках розвитку біатлону, кульової стрільби, волейболу та баскетболу.
«Ми звернемось до КМУ з проханням про розгляд і виділення фінансової допомоги відбудову спортивної інфраструктури Чернігівщини. Те, що увійшло у рішення, це 300 мільйонів», — зазначив голова Комітету Андрій Кожем’якін.
Також 20 мільйонів гривень комітет просить в Уряду на відбудову пошкоджених будівель Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка.
Під час засідання голова Комітету Верховної Ради України з питань молоді і спорту Андрій Кожем’якін вручив цінні подарунки та подяки.
«Чернігів вистояв в умовах оточення постійних бомбардувань та обстрілів рашистів. Я відчував себе більш впевненим саме через героїзм чернігівців, які захистили нас з самого початку вторгнення і зосередили на себе значні сили супротивника. Приємно, що серед активних волонтерів та захисників – представники спортивної спільноти», – зазначив Андрій Кожем’якін.
Опісля засідання учасники зустрічі оглянули об’єкти зруйнованої інфраструктури, сам же візит до області розпочався із вшанування загиблих Героїв.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини

Готовність «Облтеплокомуненерго» та ТЕЦ до старту опалювального сезону 14:58
У Чернігові триває підготовка до осінньо-зимового періоду. Про це йшла мова під час загальноміської щотижневої наради в муніципалітеті третього жовтня. Як повідомив голова правління АТ «Облтеплокомуненерго» Олексій Щербина, його підприємство повністю готове до початку опалювального сезону і розпочне його як тільки протягом трьох днів середньодобова температура буде нижча за +8°C.

Послуги служби зайнятості учасникам бойових дій 14:56
Державна служба зайнятості має в арсеналі широкий спектр послуг, у тому числі для воїнів, які повернулися з фронту.Про це наша розмова з заступником директора Чернігівського обласного центру зайнятості Сергієм Роговцем.
Хор Бортнянського — до Дня музики та Дня захисників і захисниць України 14:08
Міжнародний день музики у світі відзначається 1 жовтня. Крім ідеї пропагування музичного мистецтва, це свято покликане сприяти реалізації розвитку культур, а також шанобливого ставлення до естетичних цінностей різних народів.
Навчальні заклади Чернігівщини отримали генератори від шведських благодійників 13:46
У межах спільного проєкту благодійної організації «Шведський центр допомоги», шведського фонду «Ukrainahjälpen Filippus», Sweden Help East, Power Up Ukraine 18 генераторів потужністю 12 кВт передані навчальним закладам області.

«Укрнафта» починає буріння бічного стовбуру свердловини на Чернігівщині 12:15
Фахівці компанії розпочинають підготовку до буріння на глибині 1450 метрів бічного стовбура на Гнідинцівському родовищі. Це дозволить дати свердловині друге життя та дістатися до нових запасів в зоні, де ще не проходив видобуток. Про це повідомив директор ПАТ «Укрнафта» Сергій Корецький на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.